Alayına talibiz

MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimlerde Gaziantep’teki belediyelerin hepsine talip olduklarını söyledi.

Alayına talibiz
Telgraf Haber Merkezi
12 Nisan 2018 / 15:40

‘Alayına talibiz” diyen Taşdoğan, Oğuzeli ilçesinde belediyeciliği nasıl yaptıklarını gösterdiklerini dile getirdi.

MHP İl Binası’nda düzenlediği basın toplantısında çok çarpıcı açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Muhittin Taşdoğan, 2019 yerel seçimleri ile ilgili oldukça iddialı açıklamalarda bulundu. Gaziantep’te sadece Oğuzeli Belediyesi’nin MHP’li olduğunu hatırlatan Taşdoğan, “Orada yaptıklarımız ortada. Çok kısıtlı bütçelerle büyük işler başardık. Gaziantep’teki diğer tüm belediyelerin alayına talibiz. Biz belediye seçimlerine kadar MHP’li, seçildikten sonra o belediyeyi bulunduğu kentin veya ilçenin belediyesi yapıyoruz. MHP olarak tüm belediyeleri almak istiyoruz. Yaptığımız belediyecilik örnekleri de hak ettiğimiz gösteriyor” ifadelerini kullandı.

UYUŞTURUCU İÇİN KOLLARI SIVADIK

Gaziantep’teki uyuşturucu ve cinayet olaylarına da dikkat çeken Taşdoğan, “Uyuşturucu kullanım yaşın 10, ölüm yaşı ise 12’ye kadar düştü. Bu durum gün geçtikçe çığ gibi büyüyor. Bu illete dur demek için biz kolları sıvadık. Ülkü Ocakları İl Başkanlığımız bu konuda tüm çalışmaları en ufak ayrıntısına kadar araştırıyor ve projeler üretiyor. Bu konuda tüm parti ve STK’ları bu konuda çalışmalar ve projeler üretmeye davet ediyoruz. Yok, olan nesil bizim neslimiz. Herkes elini taşın altına koymalıdır. Mücadele sadece emniyet güçlerimizin operasyonlarıyla yapılmaz. Bizlerde bu mücadeleye sosyal hayatta dâhil olup bilinçlendirmeler için çalışmalar yapmalıyız. Uyuşturucu maddeler devletleri de milletleri de esir almıştır. Uyuşturucu ekonomisi denilen yasa dışı satış pazarları caddelerde, mahallelerde, sokaklarda, parklarda çocuklarımızın, gençlerimizin üç kuruşlarını almakta, hayatlarını tehdit etmektedir. Bu illetten evlatlarımızı uzak tutamadığımız her zaman bizim için vicdan azabına dönüşmektedir. MHP olarak üzerimize düşeni her zaman yapacağımızı ifade ediyor. Bu konuda olumlu çalışma ve proje üreten her kurum ve kuruluşa destek vermeye de hazırız. Ayrıca herkesi Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfımız tarafından “Uyuşturucuya Hayır!” kampanyası kapsamında “Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” sloganı” ile başlayan projeye de destek olmaya davet ediyorum” dedi.

CİNAYETTE BÖLGE BİRİNCİSİYİZ

Gaziantep’in silahlı olayların en çok yaşandığı iller sıralamasında 8’inci, en çok cinayetin işlendiği 5’inci il olduğunu da belirten Taşdoğan, “Ayda neredeyse 8 cinayetin işlendiği Gaziantep Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nde de 1. sırada yer alıyor. Gaziantep’te son 3 yıla göre ise yüzde 61 artışla 3 bin 494 bireysel silahlı olay meydana gelmiştir. Bu konuda yapılması gereken konunun en başında ise bireysel silahlanmanın zorlaştırılması ve yasal düzenlemeler yapılması gereklidir. Siz basın mensuplarımızın ve emniyet mensuplarımızın bu konudaki duyarlılığı son derece sevindiricidir. MHP olarak her toplantımızda bu konudan bahsediyor ve gündeme getiriyoruz. Fakat görüyoruz ki, biz bir adım atmadan herhangi bir çalışma yapılmıyor. Eğer yasal düzenlemeler tamamlanırsa, gerekli bilinçlendirme ve çalışma hususunda bizimde tüm hassasiyetimizi göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz