Taşdoğan: Kamil Ocak Stadı meydan yapılsın

MHP Gaziantep İl Başkanı Muhittin Taşdoğan haftalık yaptığı basın toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Taşdoğan: Kamil Ocak Stadı meydan yapılsın
Telgraf Haber Merkezi
12 Ekim 2017 / 15:25

Konuşmasına Avrupa Şampiyonasında finalde İngiltere’yi 2-1 mağlup ederek şampiyon olan Ampute Milli Takımını tebrik eden Taşdoğan, “Avrupa Şampiyonu olan Ampute Milli Takımımızı tebrik ederim. Aynı zamanda şehrimizden de 6 cengaverin bulunması bizi ayrıca gururlandırmıştır. Bu başarı da emeği olan herkesi tebrik ediyorum. Ülkemizin sırat köprüsünden geçtiği bu günlerde Milletimize ışık olmuşlardır, umudumuzu arttırmışlardır. Milletim, partim ve şahsım adına şükranlarımı sunarım“ ifadelerine yer verdi.

"Eski stat meydan yapılsın

Öte yandan Gaziantep’in eski stadyumunun yıkılarak meydan yapılması gerektiğini ifade eden Taşdoğan, stadın isminin ise meydana verilmesini istedi. Taşdoğan, "Stadyumun yerinin meydan olması taraftarıyız. Gaziantep’e güzel bir meydan yapılması şarttır. Bu konuyla ilgili tüm sivil toplum kuruluşlarını desteğe davet ediyorum. Gaziantep’in hem fikir olduğu konu bu alanın meydan olması yönündedir. MHP olarak bir başka önerimizde Kamil Ocak’ın isminin bu meydanla yaşatılmasıdır. Gelin bu meydanın adını Kamil Ocak Meydanı yapalım. Bu isimle gerekli çalışmaları ve adımları atalım. Meydan olması ve Kamil Ocak’ın adının verilmesi için bize düşen tüm girişimlerde bulunmaya hazırız. Yeter ki, ahde vefayı bilelim. Çünkü bu şehir için Kamil Ocak önemli biridir. Bu stadyum ve spor salonunun inşasında emeği çok büyüktür" ifadelerini kullandı.

"82-83 derken şaka yapmıyoruz“

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin geçtiğimiz günlerde, Kerkük ve Musul’a plaka kodu verdiği açıklamalarını da değerlendiren Taşdoğan, "82-83 derken şaka yapmıyoruz. Sayın Genel Başkanımız Dr. Devlet Bahçeli’nin Biz Kerkük sevdalılarıyla, devlet duruşuyla gösterdiği duruşu hatırlatır. Nerede bir Türk varsa derdi, derdimizdir. Hainler ve zalimler bir kez daha duysun, Kerkük Türk’tür, Türk kalacak“ diye konuştu.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz