İhsan Kaya kesin gibi

BBP Lideri Destici ile Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın dün gerçekleşen görüşmesinin ardından birlikte verilen hatıra fotoğrafında Gaziantep’in yakından tanıdığı bir isim de vardı.

İhsan Kaya kesin gibi
Hasan Akpınar
10 Mayıs 2018 / 21:35

Hatıra fotoğrafına giren, BBP İl Başkanlığından istifa ederek Milletvekili aday adayı olan İhsan Kaya’nın Ak Parti Gaziantep listesinden seçilebilecek bir sıradan aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Ak Parti Gaziantep’te aday adayı başvurusunda rekor kırarken, BBP adaylarının Ak Parti listelerinden aday gösterilecek olması tüm hesapları da altüst etti. BBP’nin ağır toplarından olan ve kurulduğu günden bu yana partisine sadık kalan İhsan Kaya’nın Ak Parti’nin Gaziantep aday listesinde kaçıncı sırada olacağı kulislerde tartışma konusu oldu. Parti kulislerinde İhsan Kaya’nın ilk sekiz içerisinde aday gösterileceği konuşuluyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile BBP Lideri Mustafa Destici’nin BBP Genel Merkezi2nde gerçekleşen görüşmesinde BBP’den aday adayı olan İhsan kaya da vardı.

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal ile birlikte Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Merkezi'ni ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, parti yöneticileri tarafından alkışlarla karşılandı. Parti binası önünde BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ve parti yetkililerinin karşıladığı Cumhurbaşkanı Erdoğan, yaklaşık 1 saat kaldı. 
BBP’den ayrılırken açıklama yapan Erdoğan, “24 Haziran seçimleri ile alakalı olarak oluşturduğumuz Cumhur İttifakı’nda MHP, BBP ile müşterek bir çalışmanın içinde olacağız. Bugün Sayın Destici’yi ziyaret etmek suretiyle önümüzdeki sürece yönelik ne gibi hazırlıklar yapabiliriz, bunları görüşme fırsatımız oldu. İnanıyorum ki, bu süreç içinde birliğimiz, beraberliğimiz, dayanışmamız çok daha verimli bir kampanyayı nasıl yürütürüz, bunların üzerinde durduk. Bu süreç içinde zaman zaman ben ve arkadaşlarım bu görüşmeleri devam ettireceğiz ve bu kampanyayı en başarılı şekilde sürdürmenin gayreti içinde olacağız” diye konuştu. 

‘BİZE CÖMERT DAVRANACAKTIR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ayrıldıktan sonra gazetecilerin sorularına cevap veren Destici, “İçeride çok samimi bir sohbet oldu. Sadece seçim sürecini değil, gündemimizde olan diğer meseleleri de konuştuk. Ama ağırlıklı olarak seçim süreci, ortak yapılacak çalışmalardan diğer konulara kadar istişare etme imkanı elde ettik. Biz başından beri şunu söyledik, BBP Türkiye’nin içinde geçtiği şartların idrakinde, dolayısıyla biz Cumhur İttifakı’nın içinde bilinçli bir şekilde yer aldık.

BBP bu meselelere geçmişte de çok duyarlı bir siyasi partiydi. Biz kendilerine özellikle hangi illerde BBP bu ittifaka katkı sağlayacaksa oralardan başlamak şartıyla arkadaşlarımız yer alacaklar. Bir kısmı da bu ittifaka daha ziyade katkıda bulunmak için arkadaşlarımız olacak. Onların sayısıyla alakalı net bir şey söyleyemem, onunla ilgili bir çalışma gerçekleştirilecek. Kendisi yurt dışından döndükten sonra bir kere daha kendisi ile görüşüp bu işi kesinleştirmiş olacağız. Biz de bu konuda iyi niyetliyiz, asla bir pazarlık içinde olmadık. Kendisi zaten cömerttir, inşallah bu hususta da bize cömert davranacağı konusunda hiçbir şüphemiz yok” ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz