10 ayda hayatı değişti

Şeker hastası 40 yaşındaki Medine hanım, bundan 10 ay önce spora başladı ve tam 61 kilo vererek hayatını değiştirdi.  Hastalığından kısmen kurtulan Medine Hanım, Attraction Fitness salonuna teşekkür etti.

10 ayda hayatı değişti
Sedat Torun
31 Ekim 2019 / 09:45

Şeker hastası 40 yaşındaki Medine hanım, bundan 10 ay önce spora başladı ve tam 61 kilo vererek hayatını değiştirdi.  Hastalığından kısmen kurtulan Medine Hanım, Attraction Fitness salonuna teşekkür etti.

 Birçok tedavilerle ve ilaçlarla kilo vermeye çalışan Medine hanımın yolu Attraction Fitness salonuna düşünce hayatındaki bazı şeylerde değişmeye başladı. Şeker hastası olduğu için insülin kullanan kadın 141 kilodayken spor yapmaya karar verdi.  Antrenör Arzu Yılmaz ile görüşen 40 yaşındaki Medine Akın, bilinçli bir programlamayla 10 ayda tam 61 kilo verdi.

İLAÇ KULLANMAYI AZALTTI

Aşırı kiloları nedeniyle şeker hastalığına da tutulan Medine hanım, ilaçlar alıyordu. Kilolarından kurtuldukça ilaçları da azaltmaya başlayan sporcu, günde bir kez şeker ilacı almaya başladı.

HEDEFİ 70 KİLOYA DÜŞMEK    

Spor yapmayı herkese tavsiye eden Medine hanım, “Bu salona gelmezden önce tam 141 kilodaydım. Birçok öneriler geldi bana. Mide küçültme önerildi, değişik tedavi yöntemleri önerildi. Ama ben spor yaparak bunu verebileceğimi düşündüm. Buraya gelerek Arzu hocamla görüştüm. İlk başlarda inanılmaz zor geldi bana. Ağlayarak bu salondan çıktığım günleri biliyorum. Ama baktım ilerledikçe bana faydası oluyor, devam ettim. Burada altını çizerek söylüyorum, eğer Arzu hocamın ısrarı olmasaydı baştan pes edip evime dönecektim. Onların sayesinde şuan da bu hale geldim. Bir kilo vermeyi bile hayal ederken 10 ayda 61 kilo verdim. Bu anlatılmayacak kadar güzel bir duydu. Çünkü burada hayatım değişti. Günde dört kez insülin alırken şimdi insülin kullanmıyorum. Çevremde bulunan herkes beni görünce inanamadı. İnanılmaz bir değişim oldu. Demek ki bilinçli beslenerek de insanlar kilo verebiliyormuş. Şimdi hayatımdan çok memnunum. Arzu hocama ne kadar teşekkür etsem azdır” dedi.

MOTİVASYON ÇOK ÖNEMLİ

Sporcunun kendilerine geldiğinde 141 kilo da olduğunu söyleyen Antrenör Arzu Yılmaz, “Medine hanım 10 ay önce salonumuza geldi. Birçok yöntemle kilo vermeye çalışmış ancak bunda başarılı olamamış. Burada kendisine özel programlarla hazırladık. İlk başlarda çok zorlandığımız günler oldu. Ama zamanla onunda pozitif düşünceleriyle ilerlemeye başladık. Burada motivasyon çok önemli. Birlikte hareket ederek hedeflediğimiz noktaya 10 ay gibi kısa bir sürede ulaştık. Tabi bu burada bitmeyecek. Sağlıklı bir yaşam için spora devam edecek” diye konuştu.

“SPORU PROGRAMLI YAPIN”    

Attraction Fitness salonu 4. kademe antrenörü Seydi Ali Tunca ise, spor yapan herkesin belirli bir program dahilinde çalışması gerektiğini belirtti. Tunca, “Genelde programlı yapılmayan spor hem sağlık açısından zararlı hem de kişi belli zaman sonra artık bir bıkkınlık duygusu yaşar ve spor yapmamaya başlar. En iyisi bir hoca veya antrenör eşliğinde çalışılmasıdır. Tabi burada antrenöründe belgesi diploması önemlidir. Antrenör spora başlamadan önce sporcunun değerlerini alır ve ona göre programlama yapar. Sonrasında ise gelişimi takip ederek bilinçli bir spor yapmasını sağlar” dedi.  

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz