10 numara istiyor

Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marıus Smudica, ara transfer döneminde çok kaliteli 10 numara pozisyonunda bir oyuncu almak istediklerini söyledi.

10 numara istiyor
Sedat Torun
13 Kasım 2019 / 08:04

Gaziantep Futbol Kulübü teknik direktörü Marıus Smudica, ara transfer döneminde çok kaliteli 10 numara pozisyonunda bir oyuncu almak istediklerini söyledi. Devre arasında takıma transfer yapılmaması durumunda takımın işinin zor olacağını belirten Rumen teknik adam, kaliteli Türk futbolcularda almaları gerektiğini belirtti.

Daha önce ki hafta Ankaragücü maçında dörtlü defans ile oynayarak maçı kazandıklarını hatırlatan Sumudica, “Bu nedenle defansı tercih ediyorum. Benim düşüncem dörtlük defans bu şekilde daha iyi olacağını düşünüyorum. Ben üçlü stoper oynattığımda tüm Türkiye benim hakkımda yorumlar yaptı, dörtlü ile oynadım şimdi de beğenmediler” dedi.

15 PUAN ALMAMIZ ÇOK İYİ

Devre arası transferlerinde düşündükleri bazı oyuncuları tespit ettiklerini ifade eden Sumudica, “Futbolcu takviyesine ihtiyacımız olacak. Kaliteli Türk futbolculara ihtiyacımız var yine yabancı futbolcular içinde iyi kalitede oyunculara ihtiyacımız var fark yaratacak 10 numara oyuncumuz yok. Bence 15 puan gerçekten bizim açımızdan çok iyi puan Konyaspor’un 13 puanı var ve bu takım 3 sezondur aynı futbolcularla mücadele ediyor. Antalyaspor 11 puana sahip, bizim gerimizde kalan çok takımların oyuncuları 3 – 4 sezondur bir arada oynuyor. Bu takım yeni oluşturuldu 18 futbolcu transfer edildi. Tabi bunların tamamında da başarılı olamayız. Mutlaka yanılma oluyor. 18 oyuncu getirirken bunların hepsinde tam isabet yapmak çok zor. Sadece iki futbolcuya bonservis ücreti ödendi diğerleri bonservis bedeli ödenmeden geldiler. Eğer hangi mevki de oyuncuya ihtiyacımız olduğunu anlayamazsak bizim için çok zor olacak” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz