15 yaşındaki Gaziantepli Rumeysa Türkiye şampiyonu

Henüz 15 yaşında olmasına rağmen Türkiye şampiyonu olan Rümeysa Yılmaz, Milli takım formasını giymek istiyor. Geleceğin önemli sporcularından birisi olması bekleniyor.

15 yaşındaki Gaziantepli Rumeysa Türkiye şampiyonu
Telgraf Spor Servisi
18 Ağustos 2022 / 10:47

Henüz 15 yaşında olmasına rağmen Türkiye şampiyonu olan Rümeysa Yılmaz, Milli takım formasını giymek istiyor. Geleceğin önemli sporcularından birisi olması bekleniyor 

Rümeysa Yılmaz 2006 yılına Gaziantep’te dünyaya geldi. Yüzüncü Yıl İlköğretim Okulu’ndan mezun oldu. Okul yıllarında Gaziantep Bisiklet Takımında spora ilk adımı attı. Küçük yaşlardan itibaren bisiklet sporuna merak sardı. Sokakta bisiklet sürmeyi çok seviyordu. Daha sonra Gaziantep Bisiklet takımına seçildi ve kısa sürede büyük başarılara imza attı.

BABASI ÖNCE KARŞI ÇIKTI, SONRA GURUR DUYDU

Rümeysa Yılmaz’ın annesi ve babası, kızlarının bisiklet spor ile uğraşmasına sıcak bakmıyorlardı. Kızlarını vazgeçirmek için çok uğraştılar. Ancak Rümeysa sporcu olmayı kafasına koymuştu. Gerek ailesi, gerekse çevresinden gelen eleştirilere rağmen hayallerinin peşinden koştu ve bisiklet takımına girmeyi başardı. Daha sonra başarılar elde etmeye başlayınca ailesi de kızlarıyla gurur duymaya başladılar.

YARIŞMA ÖNCESİ GERGİNLİK SONRASINDA CENTİLMENLİK

Sporcu olarak katıldığı yarışmalardan önce büyük gerginlik yaşardı bisiklet sporcuları. Herkes gerginleşir ve ağızlarını bıçak açmazdı. Yarışma bitince ise Güleryüz hakim olur birbirlerini tebrike derlerdi. Rümeysa Yılmaz da yarışma sonrasında oluşan centilmenlik ortamına ve herkesin birbirini tebrik etmesine çok sıcak bakardı. En sevdiği anlardan birisi olarak onu mutlu ediyor.

MİLLİ SPORCU OLMAK İSTİYOR

Her sporcuda olduğu gibi Rümeysa Yılmaz da bir gün Milli takım forması giyme hayali kuruyor. Küçük yaşı ve arka arkada elde ettiği başarılar da onu her geçen gün Milli takıma biraz daha yaklaştırıyor. Henüz 15 yaşında olmasına rağmen Türkiye şampiyonluğu kazandı. Elde ettiği bu büyük başarıyı ileriye taşıman isteyen Rümeysa, ‘Bürgün Avrupa ve Dünya şampiyonu da olmak isterim. Ülkemin Milli formasını gururla taşımak istiyorum. Bu hedefime ulaşacağım’ diye konuştu.

SPORA YÖNELSİNLER

Bisiklet sporunun zor ama bir o kadar da zevkli olduğunu belirten Rümeysa, ‘Herkes mutlaka çocukluğunda bisiklet sürmüştür. Ben bunu biraz daha profesyonel yapmaya başladım. Herkese tavsiye ederim. Zor ama bir o kadar da zevkli. Yarışmalardaki heyecan da her şeye bedel’ ifadelerini kullandı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz