T.C. İSLAHİYE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

                                                                                                                                                  İLAN...

                                                                                                                                                  İLAN
                                                                                                           T.C. İSLAHİYE 1. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN
                                                                                                                          (TÜKETİCİ MAHKEMESİ SIFATIYLA)


ESAS NO : 2023/85 Esas
DAVACI : MEHMET ÇİÇEK
DAVALI : My İslahiye Yapı İnş. Ve Taah. San. Tic. LTD. ŞTİ (İslahiye VD/VKNO:6260422569)Cumhuriyet Mahallesi Hakkı Demirel Cad. No: 78/1 SLAHİYE/GAZİANTEP
Davalı My İslahiye Yapı İnş. Ve Taah. San. Tic. LTD. ŞTİ'nin tüm aramalara rağmen adresine ulaşılamadığından dava dilekçesinin ve duruşma gününün ilanen tebliğine karar verilmiştir.
Davacı Mehmet ÇİÇEK tarafından davalı Davalı My İslahiye Yapı İnş. Ve Taah. San. Tic. LTD. ŞTİ aleyhine Gaziantep İli, İslahiye İlçesi, Cumhuriyet Mahallesi 336 Ada 8 parsel sayılı taşınmaz üzerinde inşa edilen Cumhuriyet Mahallesi 1. Sokak Dış Kapı No: 5 A Blok Kat:1 No:13 numaralı dairenin 06.02.2023 tarihli depremde ağır hasar alması sonucu yıkılması sebebi ile 1.000 TL Maddi (HMK Md. 107 Uyarınca Bilirkişi İncelemesi Neticesinde Arttırılacaktır) 150.000 TL Manevi olmak üzere ŞİMDİLİK 151.000,00 TL bedelli tazminat davası açılmış olup,
Davalıya HMK'nin 317/2. maddeleri gereğince dava dilekçesinin kendisine tebliğinden itibaren 2 haftalık kesin süre içinde HMK'nin 129. maddedeki unsurları içerir dilekçe ile davaya cevaplarını, usulü itirazlarını ve delillerini HMK 126. maddesi gereği davacı sayısı kadar suretleri ile davanın açılmış olduğu mahkemeye ibraz edebileceği; iki haftalık kesin sürede cevap ve usuli itirazlarını ibraz etmezse HMK'nin 319. maddesi gereği davacının dava dilekçesinde ileri sürdüğü vakıaların tamamını inkar etmiş ve cevap dilekçesi verilir de ilk itirazları bildirmezse ilk itirazlardan vazgeçmiş sayılacağının,HMK'nin 318. maddeye göre cevap dilekçesinde gösterilen ve davalının elinde bulunan belgelerin asılları ile birlikte harç ve vergiye tabi olmaksızın davacı sayısından bir fazla düzenlenmiş örneklerini veya sadece örneklerinin mahkemeye verilmesi ve başka yerden getirtilecek belge ve dosyalar içinde bunların bulunabilmesini sağlayıcı açıklamanın yapılması gerektiği, aksi halde bu delillerden vazgeçmiş sayılacağı ilanen ihtar ve tebliğ olunur.
Duruşma Günü: 21/12/2023 günü saat 09:20'da İslahiye 1. Asliye Hukuk Mahkemesi duruşma salonunda bizzat hazır bulunmanız veya kendinizi bir vekille temsil ettirmeniz aksi takdirde karşı taraf davayı takip ettiği takdirde duruşmaya yokluğunuzda devam olunacağı, duruşmaya gelmeden önce sulh ve arabuluculuk için gerekli hazırlığın yapılması gerektiği, duruşmaya sadece taraflardan birinin gelmesi ve yargılamaya devam etmek istemesi durumunda, gelmeyen tarafın yokluğunda yapılan işlemlere itiraz edemeyeceği hususu, dava dilekçesi ve duruşma günü yerine geçerli olmak üzere ilanen tebliğ ve ihtar olunur.

#ilangovtr

Basın No ILN01940113

28 Kas 2023 - 08:00 Gaziantep/ İslahiye- Resmi İlanlar


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Telgraf Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Telgraf Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Telgraf Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Telgraf Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.