Gaziantep Tıp Fakültesi Randevu Nasıl Alınır?

Gaziantep Tıp Fakültesi olarak da bilinen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden randevu almak için iki ayrı yol bulunuyor. İşte ayrıntılar…

Türkiye’de Sağlık Bakanlığı’na bağlı olarak hizmet veren hastanelerin birbirinden farklı statüleri bulunuyor. Bu kapsamda bazı hastaneler doğrudan devlet, bazı hastaneler ise doğrudan özel statüye sahipken; bazı hastaneler ise tıp fakültelerine bağlı bir şekilde hizmet verdiği için araştırma ve uygulama hastanesi olarak hizmet ediyor. Bu hastanelerden biri de Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi.

Gaziantep Tıp Fakültesi olarak da bilinen Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Türkiye’nin eğitim, araştırma ve uygulama hastaneleri arasında yer alıyor. Adından da anlaşılacağı üzere Gaziantep’te yer alan bu hastane, birçok bölüm ve uzmanlık alanında hizmet veriyor. Ancak sağlık hizmeti alabilmek için Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden randevu almak gerekiyor.

Randevu alarak gidilebilecek olan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden iki ayrı yolla randevu alınabiliyor. Peki Gaziantep Tıp Fakültesi randevu nasıl alınır, muayene ücretli mi? Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi nerede, hangi bölümler var? İşte tüm ayrıntılar…

Gaziantep Tıp Fakültesi Randevu Nasıl Alınır?
 

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ŞAHİNBEY ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ NEREDE?

Açıldığı günden itibaren sağlıkta güvenilir kamu kuruluşları arasında yer almayı başarmış olan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, 1987 yılında kurulan Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi adıyla Kolejtepe eski verem hastanesi binasında poliklinik hizmeti vermeye başlamıştı. 9 öğretim üyesi ile açılan bu hastane, hızla gelişerek araştırma ve uygulama hastanesine dönüştü. Şimdilerde son teknoloji cihazlarla donatılmış olan Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, Şehitkamil ilçesinde yer alan Üniversite Bulvarı üzerinde hizmet vermeyi sürdürüyor.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ŞAHİNBEY ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ’NDE HANGİ BÖLÜMLER VAR?

Birçok bölümde sağlık hizmeti veren ve sağlık turizme katkı sağlamak için uluslararası sağlık turizmi hizmeti de veren Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi dahili, cerrahi ve temel tıp bilimleri alanları altında çalışmalarını yürütüyor. İşte Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi bölümleri:

Dahili Tıp Bilimleri;

Adli Tıp Anabilim Dalı

Acil Tıp Anabilim Dalı

Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Anabilim Dalı

Radyoloji Anabilim Dalı

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Nükleer Tıp Anabilim Dalı

Nöroloji Anabilim Dalı

Kardiyoloji Anabilim Dalı

İç Hastalıkları Anabilim Dalı

Göğüs Hastalıkları Anabilim Dalı

Enfeksiyon Hastalıkları Anabilim Dalı

Deri ve Zührevi Hastalıklar Anabilim Dalı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Çocuk ve Ergen Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı

Radyasyon Onkolojisi Anabilim Dalı

Tıbbi Genetik Anabilim Dalı

Cerrahi Tıp Bilimleri;

Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı

Üroloji Anabilim Dalı

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı

Tıbbi Patoloji Anabilim Dalı

Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı

Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı

Kulak Burun ve Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı

Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı

Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı

Göğüs Cerrahisi Anabilim Dalı

Genel Cerrahi Anabilim Dalı

Çocuk Cerrahisi Anabilim Dalı

Göz Hastalıkları Anabilim Dalı

Temel Tıp Bilimleri;

Anatomi Anabilim Dalı

Tıbbi Biyokimya Anabilim Dalı

Biyofizik Anabilim Dalı

Fizyoloji Anabilim Dalı

Histoloji ve Embriyoloji Anabilim Dalı

Tıbbi Mikrobiyoloji Anabilim Dalı

Tıbbi Biyoloji Anabilim Dalı

Tıp Eğitimi ve Bilişimi Anabilim Dalı

Biyoistatistik Anabilim Dalı

Halk Sağlığı Anabilim Dalı

Tıbbi Farmakoloji Anabilim Dalı

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ ŞAHİNBEY ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ RANDEVUSU NASIL ALINIR?

Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden ya da bilinen adıyla Gaziantep Tıp Fakültesi’nden randevu alabilmek için iki ayrı yöntem kullanılabiliyor. Online bir şekilde web sitesi aracılığıyla randevu veren Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, site üzerinden normal randevu almaya izin verdiği gibi öğretim üyesi randevusu almaya da izin veriyor. Ayrıca ‘0342 360 60 60’ hizmet numarasıyla da Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nden randevu alınabiliyor.

GAZİANTEP ÜNİVERSİTESİ ŞAHİNBEY ARAŞTIRMA VE UYGULAMA HASTANESİ MUAYENE ÜCRETLİ Mİ?

Gün içerisinde saat 08.00 ila saat 17.00 arasında muayene gerçekleştiren Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi, bir kamu kuruluşu olarak hizmet veriyor. Bu nedenle yatak ücreti hariç herhangi bir muayene ücretinin alınmadığı Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ücretli olan tek muayene öğretim görevlisi muayeneleri oluyor.

16 Oca 2024 - 15:30 Gaziantep- Gaziantep Haber

Mahreç  Semra Şahin


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Telgraf Gazetesi Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Telgraf Gazetesi hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Haber ajansları tarafından servis edilen tüm haberler Telgraf Gazetesi editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Telgraf Gazetesi değil haberi geçen ajanstır.