25 Aralık Devlet Hastanesine birincilik ödülü

12. Ulusal Yara Bakımı Kongresine 25 Aralık Devlet hastanesi Yanık Merkezi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ortaklaşa hazırladıkları sözel bildiri ve poster sunumuyla katıldılar.

25 Aralık Devlet Hastanesine birincilik ödülü
Telgraf Haber Merkezi
12 Şubat 2018 / 16:01

Antalya'da düzenlenen12. Ulusal Yara Bakımı Kongresine 25 Aralık Devlet hastanesi Yanık Merkezi ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ortaklaşa hazırladıkları sözel bildiri ve poster sunumuyla katıldılar.

25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi Sorumlusu Op. Dr. Ahmet Erkılıç, Op.Dr. Ali GÜNEŞ ve Hasan Kalyoncu Üniversitesi Öğretim Üyesi Murat Ali ÇINAR’ın birlikte yürüttüğü ve 25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Opr.Dr.Mehmet Emin TÜRK, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm başkanı Prof. Dr. Kezban BAYRAMLAR, Prof Dr. Yavuz YAKUT,’in destek verdiği ‘’ Majör yanıklı hastalarda erken dönem fizyoterapinin biyokimyasal parametreler üzerine etkisi’’ isimli çalışma, tüm kongrede sunulan çalışmalar arasında ‘’ Sözel Bildiri 1.lik’’ ödülüne layık görüldü.

Bu çalışmaların devamının geleceğini söyleyen Uzm. Fzt. Murat Ali ÇINAR Hasan Kalyoncu Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü olarak, 25 Aralık Devlet Hastanesi Yanık Merkezi ekibiyle ulusal dergilerde yayınlarının olduğunu, uluslararası dergilere de yayınlar gönderdiklerini ve halen devam etmekte olan 2 çalışmalarının da olduğunu söyledi. Ayrıca Hasan Kalyoncu Üniversitesinin ve 25 Aralık Devlet Hastanesinin birlikte yürüttükleri bu ekip ruhunun hep devam edeceğini belirtti.

25 Aralık Devlet Hastanesi Başhekimi Op.Dr.M.Emin TÜRK ise yapılan bu bilimsel çalışmalar sonucunda alınan birincilik ödülünün gurur verici olduğunu söyleyerek, Çalışmada emeği geçen Hasan Kalyoncu Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü ekibine ve 25 Aralık Devlet hastanesi Yanık Merkezi ekibine teşekkür ederek bu tür çalışmaların her zaman destekçisi olduğunu ifade etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz