Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinde ilk ameliyatlar başarıyla yapıldı

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi ameliyathanesinde daha önce Ortopedi Polikliniklerine müracaat eden iki hasta başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesinde ilk ameliyatlar başarıyla yapıldı
Telgraf Haber Merkezi
1 Ağustos 2019 / 16:15

1 Ağustos 2019 tarihinde Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi ameliyathanesinde daha önce Ortopedi Polikliniklerine müracaat eden iki hasta başarılı bir şekilde ameliyat edildi.

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine eline eklem hizasından iğne batması sonucu parmak hareketlerinde ağrı ve elde şişlik şikâyeti ile başvuru yapan G.D. isimli hastaya yapılan muayene ve tetkiklerde 3. MP eklem içerisinde yabancı cisim olduğu ve eklemde septik artrit geliştiği tespit edildi. Hastanemiz Ortopedi uzmanlarından Opr. Dr Bilgin BOZGEYİK tarafından rejyonel anestezi uygulanarak eklem aralığındaki 3 mm ebatlarındaki yabancı cisim (iğne parçası) başarılı bir operasyon ile çıkarıldı.

Hastanemiz Ortopedi ve Travmatoloji Polikliniğine sol el bileğinde yaklaşık 2-3 aydır artan şişlik ve ağrı şikayeti ile başvuru yapan H.A isimli hastanın yapılan muayene ve tetkik sonuçlarında 2*2 cmlik kitle tespit edildi. Hastanemiz Ortopedi Uzmanlarından Opr. Dr Murat GÖK tarafından rejyonel anestezi uygulanarak başarılı bir şekilde ameliyat yapılmış olup, alınan kitle ileri tetkik amaçlı patolojiye gönderilmiştir.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz