Adalet Bakanı Gül, halı dokudu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, seçim bölgesi Gaziantep’te ziyaret ettiği Öz Kaplan halı fabrikasında tezgâhların başına geçerek halı dokudu.

Adalet Bakanı Gül, halı dokudu
Telgraf Haber Merkezi
10 Haziran 2018 / 17:01

Halı üretiminin başkenti Gaziantep’te halı üretiminin ülke ve kent ekonomisine katkıları hakkında Öz Kaplan Halı Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Kaplan’dan bilgi alan Bakan Gül sektörün gelişmesi için gerekli desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, seçim bölgesi Gaziantep'te 24 Haziran seçimlerine yönelik çalışmalarını sürdürüyor. Bakan Gül, seçim çalışmaları kapsamında Gaziantep halı sektörünün önde gelen firmaları arasında yer alan Öz kaplan Halı'yı ziyaret etti. Öz kaplan Halı Yönetim Kurulu Başkanı Abidin Kaplan'dan, sektörle ilgili bilgi alan Bakan Gül, halıcılığın Gaziantep ekonomisi için büyük önem taşıdığını söyledi.

Bakan Gül’e halıcılık sektörünün çalışmaları hakkında bilgi veren Kaplan, “Dünyanın halısı şehrimizde dokunuyor. 130’a yakın ülkeye ihracat yapıyoruz. Gaziantep’te halı sektörü ve yan sektörlerle birlikte binlerce insan geçimini bu sektörden sağlıyor. Gaziantep’in halının başkenti unvanını korumak için bizlerde kendi aramızda güç birliği yaptık. İhracatımızı arttırmak için gerekli her türlü çabayı gösteriyoruz.  Dünyanın bir çok ülkesinde bizim halılarımız kullanılıyor. Ülkelerin kültürlerine yönelik özel üretimler gerçekleştiriyoruz. Gaziantep halıcılığın şifrelerini çözdüğü için bu gün Türkiye ekonomisine büyük katkılar sağlıyor” dedi. Gaziantepli halıcıların başarısının her türlü övgüye değer olduğunu ifade eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül halı üretimiyle ilgili incelemelerini fabrika içerisinde yaparak Öz Kaplan Halı’nın modern üretim tesislerini beğendiğini ifade etti. Halı tezgahlarından birisinin de başına geçen Bakan Gül Gaziantepli halıcılarla gurur duyduklarını ve başarının devam etmesi için hükümet olarak gerekli her türlü desteği vermeye devam edeceklerini ifade etti.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz