Bakanı Gül ve Tahmazoğlu öğrencilere karnelerini dağıttı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, karne gününde de öğrencileri yalnız bırakmayarak, Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ile birlikte Ocaklar Adadolu Lisesi ve Akdere İlkokulu’nda öğrencilerin karne dağıtım törenine katıldı.

Bakanı Gül ve Tahmazoğlu öğrencilere karnelerini dağıttı
Telgraf Haber Merkezi
8 Haziran 2018 / 14:06

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile birlikte  Ocaklar Mesleki Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerine karnelerini dağıttı. Bakan Abdulhamit Gül, öğrencilerle yakından ilgilenerek isteklerini dinledi.

İLKOKUL ÖĞRENCİLERİNE KİTAP HEDİYE EDİLDİ

Ocaklar Andolu Meslek Lisesi’ndeki karne dağıtım töreninin ardından Akdere İlkokulunu ziyaret eden Adalet Bakanı Abdulhamit Gül ve Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, buradaki öğrencilere tatil kitabı olarak ‘Mevlanadan  Masallar’ adlı kitap setini dağıttılar.

Mesleki liselerini 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmak istendiğini belirten Adalet Bakanı Gül, “Hepiniz başarılısınız, hepinizi tebrik ediyorum. Mesleki liseleri 28 Şubat döneminde ortadan kaldırılmaya çalışıldı. Ancak mesleki eğitim Türkiye için çok önemlidir. Hamd olsun eğitimde çok önemli mesafeler kat ettik. Artık okul açıldığı gibi sıralarınızda kitaplarınızı bulabiliyorsunuz. En büyük payı eğitime veriyoruz. Çünkü her şeyin başı eğitimdir. O yüzden eğitime desteği arttırmaya çalışıyoruz. 15 yılda 586 bin öğretmen ataması yapıldı. 284 bin derslik yaptık. Eğer bireyler eğitimli olursa Türkiye'nin geleceği daha aydınlık olur. Biz sizler için çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

ÖĞRENCİLERİMİZİN HER ZAMAN YANINDAYIZ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, bu anlamlı günde öğrencilerle bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirtreek, “Öğrencilerimiz, bizlerin göz bebeği. Onları bu anlamlı günlerinde yalnız bırakmayarak, karnelerini verdik. İlkokul öğrencilerimizin tatillerini en iyi şekilde değerlendire bilmeleri için ‘Mevlanadan Masallar’ adlı kitap setini hediye ettik. Onlar için ne yapsak azdır. Onların eğitim anlamında yanında olmaya devam edeceğiz” dedi. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz