AK Parti'de gözler Şahinbey ve Şehitkamil'de

Büyükşehir Belediye Başkanı adayını Fatma Şahin olarak açıklayan Ak Parti’de gözler ilçe adaylarına çevrildi. Bugün mecliste yapılacak olan Ak Parti grup toplantısında ilçe adaylarının da açıklanabileceği belirtildi.

AK Parti'de gözler Şahinbey ve Şehitkamil'de
Hasan Akpınar
8 Ocak 2019 / 09:30

Gaziantep’te MHP ile ittifak görüşmeleri devam eden Ak Parti’nin ilçe adayları ve MHP ile yapılması beklenen ittifakla ilgili gözler Ankara’ya çevrildi. Ak Parti ile birlikte MHP teşkilatı da Ankara’dan gelecek haberleri bekliyor. Ak Parti ile yapılacak olan ittifakta Şehitkamil’i isteyen MHP’liler de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarını bekliyor. Özellikle Şahinbey ve Şehitkamil’de nefesler tutulmuş durumda. Ak Parti’nin adayını açıklaması durumunda MHP’nin bu iki ilçede ittifak gereği aday gösterme şansı kalmıyor. “Seçime kendi adaylarımızla girelim” düşüncesinde olan MHP tabanı da ittifakın detaylarını bekliyor.

Ak Parti’de ise heyecan doruğa çıkmış durumda. Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu ile Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun yeniden aday gösterileceği görüşü hakim olsa da, değişikliklerin de sürpriz sayılmaması gerektiği görüşü ağırlık kazanmaya başladı. Gaziantep’teki ilçe adaylarının açıklanmama sebeplerinden birisi olarak da CHP-İYİ Parti ittifakının adaylarının açıklanmaması olarak değerlendiriliyor. Bugün partilerin meclisteki grup toplantılarından çıkacak haber Gaziantep’in de merak ettiği konuların başında geliyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz