AK Parti Gaziantep'te başkan kim olacak?

Ak Parti’de Şehitkamil İlçe kongresinin 21 Mart tarihinde yapılacağının açıklanmasının ardından gözler Şahinbey ve il kongrelerine çevrildi.

AK Parti Gaziantep'te başkan kim olacak?
Okan Çelik
10 Mart 2020 / 15:55

Ak Parti’de Şehitkamil İlçe kongresinin 21 Mart tarihinde yapılacağının açıklanmasının ardından gözler Şahinbey ve il kongrelerine çevrildi. Şehitkamil’de Mehmet Yılmaz’ın devam edeceğine kesin gözle bakılırken, Şahinbey’de de Hasan Teke’nin değişmeyeceği belirtildi. İl Başkanı Eyüp Öz Keçeci’nin devam edip etmeyeceği ise ilçe kongrelerinden sonra netleşecek.

Ak Parti’de Gaziantep teşkilatında heyecan gittikçe artıyor. İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke ve Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz’ın devam edip etmeyeceği tartışılıyor. Ak Parti’de il başkanlığı hariç, olası bir değişiklik olmayacağı görüşü hâkim. İl Başkanı Eyüp Özkeçeci’nin durumunun ise ilçe kongrelerinin ardından kesinlik kazanacağı belirtildi. Şehitkamil ilçesinde Mehmet Yılmaz’ın büyük bir sürpriz olmazsa devam edeceği bildirildi. Şahinbey’de Hasan Teke’nin de devam etmesinin çok kuvvetli bir ihtimal olduğu açıklandı.

İL KONGRESİ NİSAN’DA

Ak Parti Erzurum Milletvekili ve Gaziantep Koordinatörü Zehra Taşkesenlioğlu, Gaziantep’e gelmiş ve başkanlarla ilgili nabız yoklamıştı. Mevcut başkanların devam edip etmeyeceği konusunda teşkilatın, milletvekillerinin görüşleri alınırken, performanslarına da bakılıyor. Tüm başkanlarla ilgili detaylı bir çalışma içerisinde olan genel merkezin ise son kararını vereceği bildirildi. Partiye yakın kaynaklar il başkanı Eyüp Özkeçeci ile ilgili kesin bir kararın olmadığı, ortaya atılan iddiaların da asılsız olduğu bilgisini verdi. Özkeçeci’nin durumunun ilçe kongreleri sonrasında bırakılacağı kaydedildi. İl kongresinin de Nisan ayında olacağı bildirildi.

İLÇE KONGRELERİ BEKLENİYOR

Ak Parti’de 1 Mart Pazar Günü Nizip ve Oğuzeli İlçe Kongreleri yapılacak. İlk olarak saat 10.00’da başlayacak olan Nizip Kongresi’nin tamamlanmasının ardından saat 14.00’te Oğuzeli İlçe Kongresi başlayacak. Yapılacak olan iki kongre ile birlikte iki gün içerisinde üç ilçede kongreleri tamamlanmış olacak. Şehitkamil kongresi de 21 Mart tarihinde yapılacak. Şahinbey kongresinin ise önümüzdeki günlerde netleşmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz