Ak Parti’den gövde gösterisi

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla yapıldı. Milletvekilleri ve belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda, görüş ve önerileri alındı, 2023 vizyonu konuşuldu.

Ak Parti’den gövde gösterisi
Telgraf Haber Merkezi
25 Ekim 2021 / 07:46

AK Parti Gaziantep Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün katılımıyla yapıldı. Milletvekilleri ve belediye başkanlarının da katıldığı toplantıda, görüş ve önerileri alındı, 2023 vizyonu konuşuldu.

Toplantıda konuşan Adalet Bakanı Gül, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.  Adalet Bakanı Gül, “Türkiye’de AK Parti'yle birlikte her alanda olduğu gibi savunma sanayi alanında da çok önemli adımlar ve başarılara imza atıldı. Savunma sanayisinin gelişmesinde çok büyük emeği geçen Özdemir Bayraktar ağabeyimizi bu vesileyle rahmetle minnetle yad ediyorum. Türkiye’de terörle mücadelenin başarıya ulaşmasında en büyük etkenlerden birisi asker ve polisimizin içerisindeki FETÖ’cü hainlerin temizlenmesi ve savunma sanayideki önemli başarılar çok etkili olmuştur. Bugün Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde yerli ve milli sanayimizle birlikte artık bizi bekleme odasında bekletenler, Türkiye’ye İHA-SİHA vermeyiz diyenler bugün Türkiye’nin bu başarısını büyük bir gıpta ile izlemektedir. Bu yolda mücadelemizi başarıyla sürdüreceğiz. Her alanda olduğu gibi Gaziantep’imizin savunma sanayi alanında merkez bir üs olması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Türkiye AK Parti kurulmadan önce her alanda sıkıntıyla yüz yüze bir ülkeydi. Sıkıntılarla boğuşan ve karşı karşıya kalan bir ülkeydi. Milletimiz AK Parti’yi kurdu ve AK Parti’de milletimizi iktidara getirdi. AK Parti’yle Gaziantep, Diyarbakır, Edirne iktidar olmuştur. 84 milyon vatandaşımızın kendisi ve sesi iktidara gelmiştir. Bu partinin sahibi milletin kendisidir” diye konuştu.

Suriye’de kurulması planlanan terör koridoruna izin vermeyeceklerini dile getiren Bakan Gül, Batı’nın terör konusunda çifte standartlı davrandığını belirterek, “Batının terörle mücadele anlayışı da çifte standartlıdır. Batı terörle mücadele etmiyor, hangi teröre karşı çıkalım diyerek terör örgütlerinde seçicilik yapıyor. Batı, göç ve mülteci meselesinde çifte standart yapıyor. İnsan haklarından bahseden Batı, mülteciye çelme takan, botlarını batırarak Akdeniz’in Ege Denizi'nin cansız bedenlerini soğuk sulara bırakandır. İnsan hayatına kasteden anlayışın insanlığa, dünyaya verebilecek hiçbir mesajı yoktur. Türkiye Cumhurbaşkanlığımızın liderliğinde Ege’de, Akdeniz’de, Doğu Akdeniz’de, Kafkaslar’da yanı başımızda Suriye’de ülkemizin menfaatleri için güçlü bir dirayet sergilemektedir. Türkiye’nin menfaatleri için güçlü bir duruş ortaya konmaktadır ve bu mücadele yine daha kararlı bir şekilde devam edecektir. Ülkemizin yanı başında bir terör koridoru kurulmasına asla izin vermeyeceğiz. Bu konuda da başarılı bir şekilde terörle mücadelemizi sürdüreceğiz” şeklinde konuştu.

Türkiye’nin 2023 hedeflerine ulaşılabilmesi için mevcut sorunları çözerek, ekonomik refahın arttırarak ve özgürlüğün arttırarak ilerleyeceklerini dile getiren Bakan Gül, ayrıca yeni anayasa yapmanın siyasi bir borç olduğunu ve muhalefetin yeni anayasa konusunda çalışması gerektiğini sözlerine ekleyerek, “Türkiye’de ekmeği, özgürlüğü AK Parti ile beraber arttırdık. Ama bunları daha da büyüteceğiz. Hiçbir sorun yok, her meseleyi hallettik kolaycılığına kaçmadan evet mevcut sorunları da çözerek ekmeği daha fazla büyüterek özgürlüğü daha fazla arttırarak 2023'e milletimizle emin adımlarla yolumuza devam edeceğiz. Milletin adayı Recep Tayyip Erdoğan'dır. 2023 yılında da inşallah milletle yol yürümüş yürümeye devam edecek Recep Tayyip Erdoğan'ı yeniden Cumhurbaşkanı yaparak 2053 vizyonumuza emin adımlarla ulaşacağız. Yeni yüzyıla yeni anayasayla ülkemizin demokrasisini taçlandırmak hepimizin ve siyasetin boynunun borcudur. Bu konuda muhalefetin sorumluluktan kaçma lüksü yoktur. Tüm muhalefet partilerinin yeni anayasa sorumluluğundan kaçmadan, masada milletin beklediği yeni anayasa yapma sorumluluğudur. Cumhur ittifakıyla yolumuza devam ediyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz