Alt yapı daha sağlıklı olacak

Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü ile Sanko Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölümü, Diyetetik Bölümüalt yapı sporcularının sağılığını ilgilendiren bir projeye imza attılar.

Alt yapı daha sağlıklı olacak
Okan Çelik
18 Haziran 2019 / 19:48

İmzalanan protokolle Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü alt yapı sporcularının fiziksel uygunluk ve performanslarının değerlendirilmesi, sporcu sağlığı, beslenme ve aile eğitiminin gerçekleştirilmesi planlanıyor. Sezon öncesi ve sonrası antropometrik ölçümler yapılacak. Elde edilecek veriler doğrultusunda performans ve antreman programına katkıda bulunulacak. Fiziksel uygunluk, yaralanma mekanizmaları ve yaralamayı önleme, sporda beslenme, aile bilgilendirme konularında eğitim seminerleri yapılacak. Sporcuların beslenme durumları tespit edilecek.

Sporcuların sezon öncesi fiziksel uygunluk ve performans testleri, Sanko Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Laboratuvarında ve Gazişehir alt yapı tesislerinde yapılacak. U13, U14, U15, U16, U17, U19 ve U21 alt yapı yaş gruplarına fiziksel uygunluk, yaralanmayı mekanizmaları ve yaralanmayı önleme eğitimleri verilecek.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz