Artık yeter

25 Aralık Devlet Hastanesi'nde görevli göz doktoru Kutlay Kandemir'e yapılan bıçaklı saldırı büyük tepkilere neden oldu. İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı ve sağlık çalışanları, “Artık yeter’ diyerek protesto eylemi yaptı.

Artık yeter
Okan Çelik
8 Ağustos 2019 / 08:54

İl Sağlık Müdürü Serdar Sarıfakı, Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak ve sağlık çalışanları, saldırının gerçekleştiği hastaneye giderek protesto eylemi yaptı.  Sağlık raporu vermediği kişi tarafından bıçaklı saldırıya uğrayan göz doktoru Kutlay Kandemir'e destek olan ve saldırıyı şiddetle kınayan grup, protesto eylemi yaptı. Eylem yapan grup adına açıklama yapan doctor Cengiz Muhtar, sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son bulmasını ve sağlıkta şiddet yasasının bir an önce çıkarılması gerektiğini vurguladı.

Alkışlı protesto eşliğinde açıklamalarına devam eden Muhtar, “"Sağlıkta şiddetin önlenmesi için sporda şiddetin önlenmesine yönelik düzenlenen yasal çalışmaların benzerini biz de bekliyoruz. Bu noktada Meclis'in çalışma başlatmasını istiyoruz. Henüz saldırgan da yakalanmış değil. Emniyet güçlerinden de bu konuda çalışmaların hızlandırılmasını arzuluyoruz. İnşallah Kutlay hocamıza yapılan saldırı, sağlıktaki son saldırı olarak kayıtlara girer" şeklinde konuştu.

Salgırganın henüz yakalanmaması nedeniyle açıklama yapmak istemediğini belirten doctor Kutlay Kandemir ise tepkisini dile getirdi. Grup, açıklamanın ardından sloganlar atarak dağıldı.

Önceki gün öğleden sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi'nde göz doktoru Kutlay Kandemir, sağlık raporu isteyen bir kişi ile yaşadığı tartışmanın ardından bıçaklı saldırıya uğrayarak yaralanmıştı.  Kandemir, hastanede tedaviye alınırken polisler ise saldırganı yakalamak için çalışma başlattı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz