Aşı tepkisi

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, eğitim çalışanları aşılanmadan yüz yüze eğitim geçilmesinin vaka sayısının artmasında büyük pay sahibi olduğunu söyledi.

Aşı tepkisi
Telgraf Haber Merkezi
9 Nisan 2021 / 09:00

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, eğitim çalışanları aşılanmadan yüz yüze eğitim geçilmesinin vaka sayısının artmasında büyük pay sahibi olduğunu söyledi. Gök, ‘Eğitim çalışanlarına aşı nerede diyoruz, oralı olan yok’ dedi.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Gaziantep İl Başkanı Ahmet Gök, günlük vaka sayısının 54 bin 740, vefat sayısının da 276 olduğunu söyledi. Son 10 günde vaka sayısında çok hızlı bir yükseliş olduğuna dikkat çeken Gök, “Bunun en önemli sebeplerinden biri de hiç şüphesiz eğitim çalışanlarının aşılanmadan okulların yüz yüze eğitime devam ediyor olması. Okullarda öğretmenler ve öğrenciler arasında görülen vakalar giderek artıyor. Şuan okul öncesi ve ilkokullar tam zamanlı yüz yüze eğitime devam ediyor. Ortaokullar ve liselerin bir kısmında da aynı şekilde yüz yüze eğitime devam ediliyor. Peki Eğitim çalışanlarına aşı nerede diye soruyoruz Kimsenin oralı olduğu yok” diye tepki gösterdi. 

Ahmet Gök, tüm bu olup bitenleri ve Milli Eğitim Bakanlığının seyirci gibi sadece izlediğini belirterek, “Olanları görünce aklıma çocukluk dönemimdeki bir reklam filmi geliyor. izocam reklamında üst katta oturan adamın haykırışı, hatırlayanlar bilirler. Bugüne kadar eğitim çalışanlarını aşılayın deyip durduk ama olmadı. Bu saatten sonra aşı da tek başına çözüm değil çünkü yayılım hızı oldukça artmış durumda. Süreç biraz daha normale yaklaşana kadar yapılması gereken şey: Aşı ile birlikte 8.sınıflar ve 12.sınıflar hariç her kademede tam zamanlı uzaktan eğitime geçilmesidir. 8. ve 12. sınıflar da sadece girecekleri sınava hazırlık planındaki dersleri yüz yüze almalıdır. Ülkemiz geriye kalan herşeyin telafisini yapabilecek güçtedir. Yeterki sağlık olsun” şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz