Atay: Uyumlu çalışıyoruz

Gaziantep’teki seçim sonuçları ile ilgili tahminlerini açıklayarak sözlerine başlayan Atay, “Gaziantep’te Cumhur ittifakının alacağı oy Türkiye genelinin en az 10 puan üzerinde olacaktır.

Atay: Uyumlu çalışıyoruz
Okan Çelik
14 Mart 2019 / 21:30

MHP Gaziantep  Milletvekili Sermet Atay, Gaziantep’te MHP ve Ak Parti teşkilatlarınınuyum içerisinde çalıştıklarını söyledi.. Atay, “Büyükşehir’de yüzde 50-55 bandında bir oyalacağızdedi.

YÜZDE 50’Yİ AŞARIZ

Telgraf’ı ziyaret eden MHP Gaziantep milletvekili Sermet Atay, 31 Mart yerelseçimlerinden, DSP Büyükşehir BelediyeBaşkan adayı Celal Doğan’la arasında yaşanan tartışmalara  kadar birçok konuya açıklık getirdi. Gaziantep’teki seçim sonuçları ile ilgili tahminlerini açıklayarak sözlerine başlayan Atay, “Gaziantep’te Cumhur ittifakının alacağı oy Türkiye genelinin en az 10 puan üzerinde olacaktır. Türkiye genelinde 45, Gaziantep’te de 50-55 bandında bir oy bekliyorum. Oylarda düşüş olacaktır. Gaziantep’te alacağımız bu oyoranı da başarıdırifadelerini kullandı.

MHP ÜZERİNE DÜŞENİ YAPIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın mitinglerinde MHP’lilere seslenmelerinin hatırlatılması üzerine de açıklama yapan Atay, “Bizim Gaziantep’te hiç bir sorunumuz yok. AkParti ile çok iyi çalışmalar içerisindeyiz. Uyum sorunumuz yok. Onlar da bizim çalışmalarımızdan memnun. MHP olarak üzerimize düşeni yapıyoruz. Teşkilat olarak kendileri ile çok uyumlu çalışıyoruz. Bizler milletvekilleri ve teşkilatlar olarak hergün Cumhur ittifakı için çalışmaya devam ediyoruzşeklinde konuştu.

YEREL SEÇİMLER FARKLI

Yerel seçimlerle genel seçimlerin farklı olduğuna dikkat çeken Atay, oy düşüşlerinin olacağını söyledi. Belediye başkanlarının yaşanan en ufak sıkıntıda dahi eleştirildiğini belirten Atay, “Trafikte bir sorun olsa, hemen belediye başkanları eleştirilir. Sola dönüş yasağı olur başkanlar eleştirilir. Bir köye gidersin, kilit taşı döşersin, orada bizim evin oraya niye döşenmedi diye eleştiriler gelir. O yüzden belediye başkanları yıpranır. Oy oranları da düşebilir.Genel seçimlere göre daha farklı sonuç çıkardiye konuştu.

AK PARTİLİ VEKİLLER NEDEN SUSUYOR ANLAYAMADIM?

Celal Doğan’la ilgili tartışmaların ve Ak Parti cephesinden ses çıkmamasının sorulmasına da cevap veren Atay, “Bende anlamış değilim. Onlar da konuşmalı Neden konuşmadıklarını ben de anlamadım Ak Partili arkadaşlar Celal Doğan’la ilgili sessizliğe bürünmüş durumdalar. Bu sessizliği anlamış değilim. Biz üzerimize düşeni fazlasıyla yerine getiriyoruz” şeklinde konuştu.

FATMA ŞAHİN’İN YERİNE KENDİSİ OLSAYDI

Celal Doğan’ın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la arasının iyi olduğunu ve arkadaş olduklarını söylemesini de eleştiren Atay, “Madem araları bu kadar iyi ve iyi bir ikili oluşruracaklarını söylüyor. Fatma Şahin’in yerine kendisini koydursaydı. Ak Parti’nin adayı kendisi olsaydıifadelerini kullandı.

CELAL DOĞAN’A  ÜÇ SORU

Celal Doğan’a üç soru yönelttiğini ancakcevabını alamadığını vurgulayan Atay sorularınıyineledi. Atay, Celal Doğan’dan şu üç sorununyanıtını istiyorum; PKK terör örgütü müdür? PKK’lılar terorist mi? İmralı’da yatan terrorist mi barış elçisi mi? Bu sorulara yanıt vermesiniistiyorum. Ama  ısrarla yanıt vermiyor”dedi. 

VATANDAŞ SEÇİMDEN BIKMIŞ DURUMDA

Arka arkaya yapılan seçimlerin vatandaşlarıbıktırdığının altını çizen Atay konuşmasını şuşekilde sürdürdü: “Seçim için vatandaşın yanınagittiğinizde bıkkınlığını görüyorsunuz. İkinci birkere daha aynı yerlere gitseniz neredeyse size kovacak gibiler. Artık ekmek derdindeler. Nasılgeçineceklerinin derdindeler. Arka arkayayapılan seçimler, insanları bıktırdı. O yüzdenseçimlere sıcak değillerşeklinde konuştu.

KARŞI TARAFIN HEDEFİ GENEL SEÇİM

Cumhur ittifakı karşısında olanların hedeflerininülkeyi genel seçimlere götürmek olduğunadikkat çeken Atay, “Onların derdi, yerelseçimlerde olası oy kayıplarını fırsat olarakkullanıp ülkeyi yeniden seçimlere taşımakolacak. Bu seçimlerde eğer Cumhur ittifakı oykaybederse, muhalefet bunu kullanacakdedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz