ATA’yı andık

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıldönümünde Gaziantep’te çeşitli etkinliklerle anıldı.

ATA’yı andık
Telgraf Haber Merkezi
11 Kasım 2019 / 08:32

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 81. yıldönümünde Gaziantep’te çeşitli etkinliklerle anıldı. Resmi törenler Demokrasi Meydanı’nda yapıldı. Anma töreni daha sonra Şehitkâmil Kültür Merkezi’nde devam etti.

 

15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen törende, Gaziantep Valisi Davut Gül, 5'inci Zırhlı Tugay Komutanı Tuğgeneral Hacı Halil Osma, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin tarafından Atatürk Anıtı'na çelenk sunuldu.  Saatlerin 09.05'i göstermesiyle sirenler çaldı, törene katılanlar saygı duruşunda bulundu ve akabinde okunan İstiklal Marşı ile tören sona erdi.

Demokrasi Meydanı’nda gerçekleştirilen anma töreninin sona ermesinin ardından Şehitkâmil Kültür Merkezi’nde, Yasemin Erman Balsu Anadolu Lisesi tarafından hazırlanan “Sen Mustafa Kemalsin” temalı anma programı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatı anlatıldı.

Tören ve programa, Gaziantep Milletvekilleri Müslüm Yüksel, Bayram Yılmazkaya, adli, idari, askeri ve siyasi erkânın temsilcileri, sivil toplum kuruluşları, şehit ve gazi derneklerinin mensupları vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz