Avukat Akaltun Baro’ya aday

Avukat Mehmet Kemal Akaltun, Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Üyeliğine adaylığını açıkladı.

Avukat Akaltun Baro’ya aday
Telgraf Haber Merkezi
23 Eylül 2020 / 19:45

Avukat Mehmet Kemal Akaltun, Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Üyeliğine adaylığını açıkladı.

Katılımcı, çoğulcu ve şeffaf bir Baro sloganı ile yola çıkan Akaltun, “2013 yılından beri üyesi olduğum Gaziantep Barosuna yeni bir soluk getirmek, var olan sorunlara bir çözüm bulabilmek, katılımcı ve şeffaf bir baro için adayım” dedi ve ekledi: “Şeffaf bir baro için çözüm biz de diyoruz.”

Son yıllarda avukatların çok büyük sorunlarla karşı karşıya kaldığını ifade eden Akaltun, “Adliyesi çevresinde bulunan binalar eski olmasının yanı sıra kiraları da çok yüksek. Dolayısıyla ofis açmada çok büyük problemlerle karşılaşan genç meslektaşlarımızın birçoğu çarşıda ofis tutmak zorunda kalıyor. Bu sorunun çözümü için ‘BAROHAN’ uygulamasını hayata geçireceğiz. Yani baro bir bina kiralayacak, mesleğe yeni başlayan meslektaşlarımız ‘BAROHAN’ uygulaması kapsamında baroya müracaat edecekler, şeffaf bir kura sonucunda ayrılan bir yıllık bu binanın tüm ihtiyaçları baro tarafından karşılanacak. Bu uygulama sayesinde meslektaşlarımızın ofis sorununu az da olsa çözülmüş olacak” şeklinde konuştu.

Akaltun, “Ayrıca merkez ofisi bulunan avukat arkadaşlar adliye gidip gelmede sıkıntılar yaşıyorlar. Bu sorunu da baroya ait bir ring aracı ile çözmeyi planlıyoruz. Gaziantep adliyesinde ki duruşmalar genellikle ve Perşembe günleri yapılır. Bu günlerde sabah 8-9 ve öğleden sonra saat 13.00’de olmak şartıyla hem avukatların hem yanında çalışan katiplerin gidip gelmesi için bir ring aracı tahsis edeceğiz.” diye açıklamada bulundu.

Gaziantep Barosu Yönetim Kurulu Adayı Av. Mehmet Kemal Akaltun, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “
Gaziantep Adliyesinde memur sayısının az olması nedeniyle büyük sorunlar yaşanmaktadır. Meslektaşlarımız personel yetersizliğinden yakınıyor ve bununla ilgili birçok şikayet alıyoruz. Ayrıca birçok meslektaşımız duruşmalara giderken geç kalıyor, hatta davası bile düşüyor. Çünkü otopark küçük olduğundan araçlarını park edecek yer bulamıyorlar. Bu konuda diyalog yolunun açık olması gerektiğine inanıyoruz.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz