Bakbak çocuk hastalara moral verdi

AK Parti Gaziantep Milletvekili ve Kadın, Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK) üyesi Dr. Derya Bakbak, Gaziantep Çocuk Hastanesi’ni ziyaret ederek; hastane hakkında bilgi aldı, hastalara şifa dileklerini iletti.

Bakbak çocuk hastalara moral verdi
Telgraf Haber Merkezi
7 Ağustos 2019 / 11:00

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin tatile girmesiyle Gaziantep’te temaslarını sürdüren Milletvekili Bakbak, her Pazartesi çalışma ofisinin kapısını hemşehrilerine açıyor. Vatandaşlardan gelen talepleri not eden Bakbak, talepler doğrultusunda da gerekli adımları atıyor. 

Bakbak, çalışma ofisindeki kabullerin yanı sıra ev ve hastane ziyaretleri ile de sık sık vatandaşlarla bir araya geliyor. Ziyaretler kapsamında Milletvekili Bakbak’ın durağı Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi oldu. Hastane Başhekim Yardımcısı Doktor Kemal Ürkmez ile bir araya gelen Bakbak, hastane hakkında bilgiler aldı.

Dr. Bakbak, 137’si yoğun bakım olmak üzere 656 yatak kapasitesiyle hizmet veren hastanenin Gaziantep’te önemli bir ihtiyaca cevap verdiğini söyledi. 

Hastane birimlerinden Tüp Bebek Merkezini de ziyaret eden Bakbak, Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Yakup Kolsuz ile Destek ve Kalite Hizmetleri Müdürü Nervin Sert’ten  bilgiler aldı. 

Bakbak’a hastane ziyaretinde AK Parti Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke,  Şahinbey Kadın Kolları Başkanı Şükran Yılmaz, Şahinbey Belediye Meclis Üyesi Hamit Kiraz da eşlik etti. 

Bakbak, hastane odalarını dolaştı, çocuk hastalarla yakından ilgilendi, ailelere geçmiş olsun dileklerini ileterek moral verdi.

Milletvekili Bakbak’ı ve Şahinbey İlçe Teşkilatı üyelerini hastanede gören aileler de ziyaretten büyük mutluluk duydu.

Toplum sağlığında kadının çok önemli bir rol üstlendiğine dikkat çeken Bakbak “Sağlıklı kadın, sağlıklı çocuk, sağlıklı çocuk da sağlıklı toplum anlamına gelir” dedi ve şöyle konuştu: 

“Bizler AK Parti olarak aileyi her şeyin önünde tutan, kadını güçlendiren politikalara öncelik verdik. Kadının toplumdaki rolünü ve en büyük hazinemiz çocuklarımızı düşündüğümüz zaman onların sağlığını da koruyacak, onların gelişimine katkı sağlayacak adımlar attık.

Bu kapsamda toplum sağlığına hizmet için hastanelerimizi elbette güçlendirdik ama hastanelere ihtiyaç kalmaması için eğitim faaliyetleriyle de ailelerimizi bilinçlendirme yolunu izliyoruz. 

Hastanelerimiz tedavi konusunda hizmet sağlarken, annelere ve anne adaylarına beslenmeden gebeliğe sağlıklı bir yaşam için birçok konuda rehberlik de sağlıyor.

Annelerimizi özellikle uyarmak istiyorum; sizin sağlığınız çok önemli, sadece kendi sağlığınız olarak düşünmeyin, çocuklarınızın ailenizin dolayısıyla da toplum sağlığı olarak düşünün.

Gaziantep Cengiz Gökçek Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanemiz de bu anlamda çok güzel hizmetler veriyor. Tanı ve tedavi konusunda tüm sağlık çalışanları ve idari personeliyle özverili bir şekilde çalışmalarını yürütüyor. Bu anlamda hastanemizin tüm çalışlarına canı gönülden teşekkür ediyorum.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz