Başkan Şahin Kurban Bayramı mesajı

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Hz. İbrahim ve oğlu İsmail’in Hakk’a teslimiyetini anlatan Kurban Bayramı’nın birliğin, beraberliğin, paylaşmanın ve infak etmenin bayramı olduğunu bildirdi.

Başkan Şahin Kurban Bayramı mesajı
Telgraf Haber Merkezi
8 Ağustos 2019 / 09:12

Kurban Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Şahin, bayramların, sevgi ve saygıyı pekiştirmek, dayanışmayı arttırmak, milli ve kültürel değerleri daha da yüceltmek açısından güzel bir vesile teşkil ettiğini vurguladı.

Şahin, “Hakk'a teslimiyet ve kulluk vazifemizin en güzel tecellisi olan ‘kurban bayramı’, özü itibariyle yeryüzündeki bütün insanlığa barış, huzur ve kardeşlik çağrısı yapar. Hz. İbrahim ve oğlu İsmail’in teslimiyetini anlatan Kurban Bayramı; birliği, beraberliği, paylaşmayı ve infak etmenin bayramıdır. Bayram vesilesiyle yapılan ibadet, dua ve kesilen kurbanların Allah katında makbul olması en büyük temennimizdir” ifadelerini kullandı.

Bu müstesna günleri; büyükleri ziyaret ederek, küçükleri sevindirerek, kimsesizleri, yoksulları hatırlayarak, gönülleri kazanarak dolayısıyla bayramın maneviyatına uygun yaşanmasının önemine dikkati çeken başkan Şahin, çocuklara bayramları layıkıyla yaşatarak bayramların gelecek nesillere aktarılmasının elzem olduğuna işaret etti.

Kurban Bayramı’nın milletimize, İslam âlemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini dileyen Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, şöyle devam etti: “Sevginin, şefkatin, vefanın, merhametin, dayanışmanın doruk noktaya ulaştığı bu mübarek Kurban Bayramı’nda birbirimize daha bir candan sarılalım, birbirimizin yaralarını saralım, birbirimizin imdadına koşalım, sevinçte de kederde de bir olduğumuzu gösterelim. Hac vazifesini ifa etmek için mukaddes beldelerde bulunan hacılarımız başta olmak üzere yurt dışındaki vatandaşlarımızın, hemşerilerimizin de bayramını kutluyorum. Bayramla birlikte daha çok hissettiğimiz kardeşlik ruhunun başta evlerinden, yurtlarından ayrılmak zorunda kalan tüm kardeşlerimizi kucaklamasını diliyor, bu güzel günlerin coşkusunu ailenizle, sevdiklerinizle doyasıya yaşamanız temennisiyle; bayramın İslam âlemiyle birlikte tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını rabbimden niyaz ediyorum.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz