Belirsizlik bize sıkıntı yaşatıyor

Gaziantep Futbol Kulübü’nün başarılı oyuncusu Güray Vural, ligin ne zaman başlayacağı konusunda belirsizlik olduğunu açıkladı.

Belirsizlik bize sıkıntı yaşatıyor
Sedat Torun
3 Nisan 2020 / 09:32

Gaziantep Futbol Kulübü’nün başarılı oyuncusu Güray Vural, ligin ne zaman başlayacağı konusunda belirsizlik olduğunu açıklayarak, “Şu anda futboldaki belirsizlik bizi sıkıntıya sokuyor. Ara ne kadar uzun olursa o kadar problem bizim için” dedi.

Koronavirüs nedeniyle ertelenen liglerin durumuyla ilgili açıklamalarda bulunan Gaziantep Futbol Kulübü oyuncularından Güray Vural, şunları anlattı;  “Şu anda futboldaki belirsizlik bizi sıkıntıya sokuyor. Ara ne kadar uzun olursa o kadar problem bizim için. Tüm arkadaşlarımın kafasındaki sorun bu. Federasyonun bin karar vermemesi aslında büyük sıkıntı. Ara şu anda 15 gün gibi bir zaman oldu. Şu anda başlasak bile bize bir kamp süresi lazım. Bir süre takım olarak kamp yapmamız lazım.” Dedi.

BİREYSEL ÇALIŞMAK YETMEZ!

Tecrübeli oyuncu, “Bireysel olarak çalışmalar yapılıyor ama,herkes istediği gibi çalışamıyor. Onun için bir süre kamp yapılması gerekiyor. 30 Haziran’da başlar deseler bile bir hafta 10 gün içerisinde takımların hazır hale geleceğine inanıyorum. Ligde son 8 hafta kaldı ve futbolcuların kafasındaki performans dahi yavaş yavaş düşüyor. Bu kadar aranın olması da futbolcuların ve takımların mutlaka performansını etkileyecektir. Yani ne olursa olsun, 20 gün sonra lig başlayacak deseler bile takımların bir kamp süreci olması gerekiyor. Yeniden yüklemeler olacak, yeniden kondisyon ağırlıklı antrenman olacak. Buda ister istemez sakatlık doğuracak. İnşallah kimseye bir şey olmaz. Takımı tekrar lige hazırlamak, futbolcuları yeniden lige hazırlamak kolay değil. Bu biraz zaman alacak. UEFA’nın belirlediği tarihler var. Bu tarihler öncesinde liglerin bitmesini istiyor ama, önemli olan şu virüsü atlatmak” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz