Beşikten mezara İngilizce eğitim

Gaziantep Amerikan Kültür Koleji akademik kadrosu ile anasınıfından liseye kadar Türkçe ve İngilizce çift dilli eğitim veriyor.

Beşikten mezara İngilizce eğitim
Cihat Öztürk
9 Ağustos 2018 / 13:10

Gaziantep bölgesinde ikamet eden yabancıların ve İngilizceye önem veren Türk velilerin yoğun istekleri ve ihtiyaçları üzerine Gaziantep Amerikan Kültür Koleji’nde %100 İngilizce eğitim veren anaokulu açılıyor.

Gaziantep bölgesinde yeni uygulanacak olan bu sistemde öğrenciler tüm ana derslerini yabancı öğretmenleri liderliğinde Montessori sistem ve yöntemleri ile öğrenecekler. Birden fazla dili konuşup anlayabilmenin önemini vurgulayan Gaziantep Amerikan Kültür Koleji bu anasınıfında seçmeli derslerine İngilizce dışında bir yabancı dil daha eklemeyi planlıyor. Uluslarası kadrosu ve yabancı öğrencileri ile %100 İngilizce olan anaokulunda öğrencilerin yurtdışındaki standartlarda eğitim göreceğini belirten okul müdürü Doç. Dr. Ahmet Cezmi Savaş müfredat seçiminde de yine uluslarası kaynakları kullanacaklarını ifade etti.

2017-2018 eğitim öğretim yılı için kayıtları başlayan Gaziantep Amerikan Kültür Koleji sınırlı kontenjanı ile %100 İngilizce ya da çift dilli eğitim seçeneklerini sunuyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz