Birileri dur desin

Gaziantep’te 170 gram pide ve 220 gram francalanın fiyatı 2 lira oldu.

Birileri dur desin
Telgraf Haber Merkezi
25 Kasım 2021 / 07:44

Gaziantep’te 170 gram pide ve 220 gram francalanın fiyatı 2 lira oldu. Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, ‘Daha fazla zam yapılmalıydı. Fırıncı esnafı fedakarlık yaptı ve sadece yüzde 10’luk zam yapıldı’ dedi. Küsbeoğlu, una her gün zam yapılmasına da birileri dur demeli dedi.

Gaziantep’te pide francala fiyatlarına zam geldi. 150 gram olan pidenin gramajı 170 grama çıkarılarak fiyatı 2 lira oldu. 220 gram francala da 2 liraya yükseltildi. Zamlı tarife dünden itibaren uygulanmaya başlandı. Ekmek zamları ile ilgili açıklama yapan Gaziantep Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Ömer Küsbeoğlu, Ekmek kalitesiz diyorlardı. O yüzden gramajını artırdık. 150 gram olan pideyi 170 grama çıkardık ve fiyatı da 2 lira oldu. Yapılan zam oranı yüzde 10’dur. Çok daha fazla zam yapılması lazım ama, esnafımız fedakarlık yapmıştır. 1.5 liradan 2 liraya çıkarılmıştır’ ifadelerini kullandı.

Ömer Küsbeoğlu, una her gün zam yapıldığını ve biran önce bu zamlara birilerinin dur demesi gerektiğini dile getirdi. Dolardaki istikrarsız tablonun da eklenmesiyle ekmeğe zam yapmanın kaçınılmaz olduğunu belirten Küsbeoğlu, ‘Eskiden una ayda bir zam yapılırdı. Şu anda her gün zam geliyor. Bu nasıl bir işti? Birileri bu işe el atmalı ve dur demeli. Dövizdeki dalgalanmalar da piyasayı kötü etkiledi. Ekmek zammı kaçınılmazdı. Fırıncılarımız fedakarlık etti ve daha büyük zam yapılması gerekirken yapmadı’ diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz