Bu proje alkışlanır

Almanya Frankfurt Gaziantepliler Derneği ve Şehitkamil Spor Kulübü engelli çocukları hayata bağlayacak bir projeye imza attı. Geleceğin Ampute Futbol Milli takımını oluşturmak için düğmeye basan iki dernek, engellilerin de umudu oldu.

Bu proje alkışlanır
Okan Çelik
10 Mart 2018 / 08:55

Almanya Frankfurt Gaziantepliler Derneği Başkanı Ökkeş Toy, hedeflerinin Gaziantep’te engelli olan çocukların hayata daha sıkı tutunmalarını sağlamak olduğunu söyledi. Gaziantep’te birçok projeye imza attıklarını belirten Toy, “Artık engelli bireylerimiz için de bir şeyler yapalım diye düşündük. Sonra engelli çocuklara destek olmaya karar verdik. Gaziantep’teki ilk ve orta dereceli okullardaki engelli çocuklar tespit edildi. Aileleri ile görüşüldü ve 15 kişilik bir ekip oluşturuldu. Biz de bu çocukların gelecekte ampute milli takımını oluşturmaları için geleceğe hazırlamaya karar verdik. Bu çocukların malzeme ve alt yapı ihtiyaçlarını karşılamaya karar verdik. Dernek olarak Gaziantep’e geldik ve bu çocuklarımızla buluşup ihtiyaçlarını teslim ettik. İnşallah bu proje, kentimizdeki birçok engelli çocuğumuzu da hayata daha sıkı bağlayacak” ifadelerini kullandı.

Şehitkamil Engelli Spor Kulübü Başkanı Şükrü İnal ise, projenin Gaziantep için çok önemli olduğunu söyledi. Kulüp olarak ampute futbol takımlarının olduğunu belirten İnal, “Bizim alt yapımız yoktu. Bu proje ile artık kendi alt yapımızı oluşturduk. Bu çocukların çoğu ilk defa futbol oynayacak. Hem hayata daha sıkı bağlanacaklar, hem de bizim takımımızın geleceği garanti altına alınmış olacak. Yeni oluşturduğumuz takımımızda Türkiye’nin ilk bayan ampute futbolcusu da yer alıyor. Çocuklarımızın çoğu ilk defa futbol oynayacak. Hem çocuklarımız için, hem de engelli sporu için çok önemli bir proje” ifadelerini kullandı.

Ampute futbol takımı alt yapısı için seçilen çocuklar ve aileleri ise Frankfurt Gaziantepliler Derneğine böylesine hayati bir projeye imza attıkları için teşekkür ettiklerini belirterek, “Bizim çocuklarımız spor yapması sağlanacak. Onların bu tür aktivitelerde yer alması hem çocuklarımızı hem de bizleri mutlu ediyor. İnşallah proje devam eder ve çok sayıda engelli çocuğumuz da hayata daha sıkı tutunur” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz