‘Bu şehre kötülük etmeyin’

Gaziantep Valisi Davut Gül, dağıtılan tabletlerin çok yetersiz olduğu ve söz verilen rakamlara ulaşılmadığı yönündeki iddialara tepki gösterdi.

‘Bu şehre kötülük etmeyin’
Okan Çelik
1 Mart 2021 / 08:00

Gaziantep Valisi Davut Gül, dağıtılan tabletlerin çok yetersiz olduğu ve söz verilen rakamlara ulaşılmadığı yönündeki iddialara tepki gösterdi. Gül, “kampanyayı çarpıtmak                                                                                                               bu şehre kötülüktür” dedi.

Gaziantep Valisi Davut Gül, CHP Şahinbey Belediye Meclis üyesi Uğur Kalkan’ın “CİMER’e başvurdum ve cevap geldi. Dağıtılan tablet sayısı 35 bin 989. Söz verilen rakamları dağıtmadılar’ açıklamalarına tepki gösterdi. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Vali Gül, Salgın sebebiyle dünya genelinde oluşan yoğun tablet talebi ve uluslararası lojistik sıkıntısından dolayı tedarik kısmen gecikmiştir. 65 bin 500 tablet 5-6-7-9-10-11. sınıf öğrencilerinden şartları tutanlara dağıtılmıştır. Dövizin düşmesiyle 80 Bin tablet parasıyla 84 bin 384 tablet alınmış, MEB tarafından 8 bin 585 tablet tahsis edilmiş ve toplam 92 bin 969 tablet dağıtılacaktır. Özetle; Tablet parası yatırıldı. Alım DMO üzerinden yapıldı. Tedarik süreci devam ediyor. Her tespitte yeni tablet talepleri gelebilir. Kampanya süreci tüm şeffaflığıyla devam ederken bunu çarpıtmak en hafif tabiriyle bu şehre, bu şehrin emeğine kötülüktür” dedi.

Gaziantep’te tablet dağıtımı ile ilgili tartışmalara bir yenisi daha eklendi. CHP’li meclis üyesi Uğur Kalkan’ın açıklamaları Vali Gül’ü kızdırdı. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Gül tepkisini dile getirdi. Uğur Kalkan ise tablet dağıtımı ile ilgili rakamları CİMER’e yaptığı başvuru sonrası Milli Eğitim Bakanlığından aldığını söylemişti. Kalkan “Aylardır Gaziantep’te tablet dağıtımı törenleri düzenleniyor. Okullar açıldı, kapandı ancak söz verdikleri rakamı hâlâ dağıtamadılar. 28 Aralık 2020’de Gaziantep’te 60 bin ücretsiz tabletin öğrencilere dağıtımı töreni de yapıldı. Konuyla ilgili Cimer üzerinden başvuruda bulunmuştum ve gerçek rakamlar ortaya çıktı. Gaziantep'te başvuru tarihim 28 Ocak itibariyle dağıtılan tablet sayısı 35 bin 989'dur” demişti.             

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz