Büyükekşi: Galibiyet serisi yakalayabiliriz

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Büyükekşi: Galibiyet serisi yakalayabiliriz
Telgraf Spor Servisi
27 Ekim 2020 / 10:05

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Konyaspor karşısında alınan galibiyetin, takım ruhuna büyük etkisi olacağını dile getiren Mehmet Büyükekşi galibiyet serisi yakalamak istediklerini ifade etti. 

“KONYASPOR MAÇINDA STRESİ DE YENDİK” 

Süper Lig’in ilk beş haftası sonunda galip gelememenin futbolcular üzerinde bir baskı oluşturduğunu ifade eden Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi, “Takımımızdan ve teknik heyetimizden beklentilerimizin herkes farkında. Gerçekten güçlü bir ekibe sahibiz ve ligde iyi sonuçlar almayı hak ediyoruz. İlk beş haftada sadece Galatasaray’a karşı kaybettik ancak bir çok karşılaşmada da galibiyeti şanssız şekilde kaçırdık. Konyaspor maçı öncesi takımımız galibiyet hasretine son vermek için iyi bir çalışma süreci geçirdi ancak ister istemez kazanamamanın vermiş olduğu baskıyla da başa çıkmak zorundalardı. Ama hepsi üzerine düşen görevi yaptı ve bu stresi de yenmeyi başardık. Bundan sonra daha özgüvenli bir takım izleyeceğimize inanıyorum” dedi. 

“GALİBİYET SERİSİ YAKALAYABİLİRİZ”

Sezon başında yapılan takviyelerle güçlü bir kadro kurduklarını ifade eden Mehmet Büyükekşi, “Geçtiğimiz sezonu iyi bir noktada bitirdikten sonra bu sene daha da başarılı olmak istiyorduk. Bu neticede takımımıza bir çok önemli transfer yaptık. Ligde oynadığımız son beş karşılaşmayı kaybetmemek elbette önemli bir istatistik ancak yeni bir galibiyet serisi yakalamamız için de hiçbir sebep bulunmuyor. Konyaspor karşısında aldığımız galibiyetin ardından, daha moralli ve daha rahat bir şekilde Gençlerbirliği deplasmanına gideceğiz. İnşallah bu karşılaşmada da hem teknik heyetimiz hem de futbolcular var güçleriyle mücadele ederek Gaziantepimize üç puanla dönmenin mutluluğunu yaşatacaklardır. Ben galibiyet serisi yakalayacağımıza gönülden inanıyorum” dedi.

“TARAFTARLARIMIZIN YANIMIZDA OLDUĞUNU BİLMEK BİZİ MUTLU EDİYOR”

Bu sezon ilk kez localara belirli bir kapasitede taraftar alınmasıyla birlikte karşılaşmaların daha mücadeleci bir ortamda geçeceğine inandığını söyleyen Başkan Büyükekşi, “Pandemi süreciyle birlikte taraftarlarımızın desteğinden bir süre uzak kalmak zorunda kalmıştık. Gerçekten onlar bizler için çok değerli ve her zaman gücümüze güç katıyorlar. Konyaspor karşılaşmasında onların sesini duymak, yanlarımızda olduklarını bilmek bile bizi mutlu etti. Umut ediyorum ki, ülkemiz ve dünya bu süreci en kısa sürede atlatmayı başaracaktır. Dolu stadyumlar önünde karşılaşma oynamak futbolu herkes için daha anlamlı kılıyor. Gerek dualarıyla, gerekse de stadyuma gelerek bizlere destek olan tüm taraftarlarımıza teşekkür ediyorum. Onları mutlu edebilmek adına iyi skorlar almaya devam edeceğiz” dedi.

“TÜRK FUTBOLU ADINA ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPMAYA HAZIRIZ”

Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Hamit Altıntop’un yapmış olduğu ziyaretin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Büyükekşi: “Hamit Altıntop futbolculuk kariyeri boyunca ülkemize büyük hizmetlerde bulundu ve Avrupa’nın en büyük kulüplerinde ay-yıldızlı bayrağımızı başarıyla temsil etti. Kendisinin Federasyon içerisinde olmasını da sevinçle karşılamıştık ve o da üzerine düşen görevi fazlasıyla yerine getiriyor. Hamit Altıntop’a ve Türkiye Futbol Federasyonumuza bu ziyaretten dolayı teşekkür ediyorum. Kendisi hem karşılaşmayı takip etme fırsatı buldu, hem de kulübümüzü ziyaret eti. Bundan sonraki süreçte de Türk Futbolu adına Gaziantep Futbol Kulübü olarak üzerimize düşeni yapmaya her zaman hazırız” dedi.

“GENÇLERBİRLİĞİ MAÇINI KAZANMAK İSTİYORUZ”

Süper Lig’in yedinci haftasında oynayacakları Gençlerbirliği maçının kendileri için büyük önem arz ettiğini ifade eden Büyükekşi, “Konyaspor maçıyla birlikte üzerimizdeki stresi yenmeyi başardık. Bu skorun daha anlamlı olabilmesi adına Gençlerbirliği maçında da puanlar hedefliyoruz. Bu doğrultuda hem teknik direktörümüz Sumudica’ya, ekibine ve tüm futbolcularımıza güveniyoruz. Dostluğun esas değerler alındığı ve fair-play çerçevesinde bir karşılaşma olmasını diliyorum. Bu karşılaşmayı da kazanarak, üst sıralara doğru yükselmeye devam edeceğiz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz