Büyükekşi: Sumudica sahipsiz değil

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalyaspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

Büyükekşi: Sumudica sahipsiz değil
Telgraf Spor Servisi
19 Ekim 2020 / 17:00

Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Mehmet Büyükekşi, Antalyaspor maçıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Takımın sahada gösterdiği performanstan çok memnun olduklarını ifade eden Başkan Büyükekşi, yaşanılan olaylardan ise büyük üzüntü duyduğunu ifade etti.

Antalyaspor karşısında oldukça mücadeleci ve inançlı bir Gaziantep izlettiklerini ifade eden Mehmet Büyükekşi; “ Takımımız Antalyaspor karşısında, büyük bir mücadele örneği göstererek, dokuz kişi kalmasına rağmen sahadan bir puan almayı başardı. Elbette ki maçtan önce galibiyet hedefliyorduk ancak mevcut şartlar içerisinde galibiyete bedel bir puan almayı başardık. İnanmak başarmanın yarısı derler ve futbolcularımızda son dakikaya kadar büyük bir inanç örneği sergilediler. Türkiye’de ender görülen karşılaşmalardandı ve bu karşılaşmada asıl konuşulması gerek takımımızın performansıdır. Bir kez daha hocamızı, teknik heyetimizi ve futbolcularımızı kutlarım” dedi.

“ANTALYASPOR’A SAYGIMIZ, DOSTLUĞUMUZ VAR”

Mehmet Büyükekşi, Antalyaspor Başkanı Sayın Ali Şafak Öztürk’ün de Gaziantepli olduğunu ve Antalyaspor’un diğer camialar gibi dostlukları bulunduğunu ifade eden Mehmet Büyükekşi; “Hiçbir takım temsilcisi, yöneticisinin bu tarz yorumlarda bulunmasını kabul edemeyiz. Antalyaspor Başkanı Sayın Ali Şafak Öztürk de Gaziantepli olup hemşehrimizdir. Antalyaspor’da diğer kulüplerimiz gibi dost camialarımız arasında yer alıyor. Kendilerine, Antalyaspor’a saygımız, dostluğumuz var ve bu değişmeyecek” dedi.

 

Maçın ardından yaşanan olaylarla ilgili de değerlendirmelerde bulunan Mehmet Büyükekşi, “Hiçbir takım yöneticisinin, bu tarz yorumlarda bulunmasını asla kabul edemeyiz. Maçın bitiş düdüğüyle teknik direktörümüz Sayın Sumudica’nın sevinci ve protokol tribününden futbolcularına doğru “Bravo çocuklar” diye seslenmesinin ardından olaylar çıkıyor. Hocamız futbol tutkusunu en derinden yaşıyor ve haklı olarak bir puanın sevincini yaşıyor. Bizim sahamızda da maç kazanan takımlar oluyor, doğal bir sevinç yaşıyorlar ama hiç birimiz ağzımızı açmıyoruz. Üstüne tebrik ederek stadyumumuzdan uğurluyoruz. Ancak dün maçtan sonra yapılan açıklamalarla hocamıza yönelik, hakaretlerde bulunmalarını kabul etmeyeceğiz. Hocamız hakkında bu tarz talihsiz söylemlerde bulunanların, protokol tribününde yaşanılanları da anlatmalarını beklerdik. Futbolun önüne geçen bu tarz açıklamalar üzüntü verici” dedi.

“SUMUDICA SAHİPSİZ DEĞİLDİR”

Teknik Direktörümüz Marius Sumudica’nın yabancı bir antrenör olmasının dezavantajlarını yaşadığını ve bunun bazı kesimlerce fırsat bilindiğini ifade eden Mehmet Büyükekşi; “Sumudica’nın yabancı bir teknik adam olmasının dezavantajlarını yaşayabiliyor. Yüksek sesle oyuncularına kendi dilinde uyarılarda bulunduğunda bile rakiplerimizden tepkiler alabiliyor. Şunu söylemek isterim ki, hocamız Sumudica asla sahipsiz değildir ve yanındayız. Herkesi bu oyunu sahadaki futbol üzerinden değerlendirmeye davet ediyorum. Her maçın ardından kamera karşısına geçilerek, futbol dışı konuşmaları doğru bulmuyorum” dedi.  

“FEDERASYONUN VERDİĞİ CEZA HAKKINDA BİLE YORUMLAR YAPILIYOR”

Türkiye Futbol Federasyonunun teknik direktör Marius Sumudica’ya verilen cezayla ilgili olarak da Antalyaspor cephesinden yorumlar yapıldığını dile getiren Kulüp Başkanı Mehmet Büyükekşi; “Hocamız son oynadığımız Trabzonspor maçında, VAR incelemesi sırasında penaltı diye bir serzenişte bulunduktan sonra ağır bir şekilde kırmızı kartla cezalandırılmıştı. Ve dolayısıyla bir maçlık ceza aldı. Ancak Antalyasporlu yöneticilerin, Türkiye Futbol Federasyonumuzun verdiği kararlar ile ilgili değerlendirmelerde bulunmaları ve bu karşılaşmayla bağdaştırmalarını anlayamadım. Sahadaki futbolu yorumlamak yerine bunları dile getirmeleri şaşkınlık verici” dedi.

“FOTOĞRAFLARI KAMUOYUNUN TAKDİRİNE BIRAKIYORUZ”

Maç sonunda yaşanılan olayların görüntülerinde, yöneticileri koruma görevi olan kişilerin bile Sumudica’ya saldırı girişiminde bulunduklarını söyleyen Mehmet Büyükekşi; “Maçtan sonra ulaştığımız görüntüler, inanın bizleri derinden üzdü. Özel korumaların bile teknik direktörümüze saldırı girişiminde bulunması, sanırım yaşanılan olayların özeti. Bu konudaki tüm yorumları, kamuoyunun takdirine bırakıyoruz” ifadeleriyle sözlerini noktaladı. 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz