Celal Doğan’dan atanamayan öğretmenlere müjde

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, Cinderesi ve İncilikaya Mahallelerinde düzenlenen açık hava toplantılarına katıldı.

Celal Doğan’dan atanamayan öğretmenlere müjde
Telgraf Haber Merkezi
18 Mart 2019 / 16:56

Gaziantepli vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği açık hava vatandaşlara hitap eden Doğan, öğretmenlere istihdam müjdesi verdi.

Demokratik Sol Parti Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Celal Doğan, seçim çalışmalarını sürdürüyor. Gaziantepli vatandaşların sorunlarına çözüm bulmak için ortaya koyduğu 4 Mevsim Gaziantep Projesi ile göz dolduran Doğan, Cinderesi ve İncilikaya Mahallelerinde düzenlenen açık hava toplantılarına katıldı. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği toplantılarda konuşan Doğan, atanamayan öğretmenlere istihdam müjdesi verdi.

ÖĞRETMENLER VE PSİKOLOGLAR KREŞLERDE İSTİHDAM EDİLECEK

Her mahalleye kreşler kuracaklarını ifade eden Doğan, “Gaziantep her geçen gün büyüyen bir şehir, bununla birlikte ihtiyaçlarda büyüyor. Artık kadınlarımız iş hayatı içerisinde daha fazla yer aldığı için her mahallemize kreşler açacağız. Açacağımız kreşlere atama bekleyen öğretmenlerimizi atayacağız. Psikoloji eğitimi almış gençlerimiz bu kreşlerde istihdam edilecek. Gaziantep ve Türkiye’de yüz binlerce öğretmen adayı atama bekliyor. Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmemiz halinde öğretmenleri bu kreşlerimizde görevlendireceğiz.”

“BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDE KİMSE İŞİNDEN OLMAYACAK”

Son dönemlerde belediye işçilerinin ‘Celal Doğan gelirse işinizden olacaksınız’ söylemleri ile korkutulduğunu duyduklarını ifade eden Doğan, “Ben hiçbir zaman partizanlık yapmadım. Göreve geldiğim dönemde hiçbir belediye çalışanını işinden etmedim. Çünkü o çalışanın bir ailesi, bir hayatı var. Hayatım boyunca emekçilerin yanında oldum, olmaya da devam edeceğim. Büyükşehir Belediyesinde çalışan arkadaşlarımız müsterih olsun, kimse işinden olmayacak” dedi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz