CHP Gaziantep’te rekabet kızıştı

Kayyım ataması sonrasında kongre çalışmalarına hız veren CHP’de rekabet kızıştı.

CHP Gaziantep’te rekabet kızıştı
Okan Çelik
16 Nisan 2021 / 07:55

Kayyım ataması sonrasında kongre çalışmalarına hız veren CHP’de rekabet kızıştı. Eski delegelerin oy kullanacağı kongrede Neşet  Uçar, Haysi Sucu, Reis Reisoğlu ve Lütfü Demir’in aday olması bekleniyor.

CHP’de 4 ay boş kalan il başkanlığına kayyım olarak Lütfü Demir’ina tanmasının ardından gözler kongreye çevrildi. Atamanın yapıldığı tarihten itibaren 45 gün içerisinde kongreye gitmesi beklenen CHP’de rekabet de kızıştı. Aday olmayı düşünnenler kulis çalışmalarına hız verdi. Kayyım olarak atanan Neşet Uçar’ın yeniden aday olacağını açıklamasının ardından Resi Reisoğlu, Hayri Sucu ve Lütfü Demir’in de aday olacağı belirtildi. Şu ana kadar 4 ismin adaylığı öne çıkarken farklı isimlerin de kulis çalışmaları yürüttükleri ve kongrede aday sayısının artabileceği gelen haberler arasında. Kongrenin eski delegelerle yapılacak olması da nasıl bir sonuç çıkacağı konusundaki meraklar artırdı.

GENEL MERKEZ NE YAPACAK?

CHP’de 4 ay önce il başkanı Hayri Sucu ve tüm ilçe başkanları ile yönetimleri görevden alınmıştı. Genel merkezin uzun bir bekleyişin ardından Neşet Uçar’ı ataması ile birlikte gözler kongreye çevrildi. Uçar’ın ‘Ben adayım’ demesinin ardından diğer adaylar da ortaya çıkmaya başladı. Daha önce CHP Meclis üyeliği yapan Reis Reisoğlu ile eski il başkanı Lütfü Demir’in de aday olacağı bildirildi. Görevden alınan Hayri Sucu’nun da aday olması seçimi farklı bir havaya soktu. Mevcut delegelerle il başkanı seçilen Sucu görevden alınmıştı. Şimdi aynı delegelerle seçime girilecek olması da sonuca olan merakı artırdı. Görevden alınan Sucu’un mevcut delegelerle kazanabileceği tartışmaları ile birlikte genel merkezin tutumu merak ediliyor.

NE DEĞİŞECEK?

CHP’de en fazla tartışılan ve eleştirilen konu ise ‘N e değişecek?’ oldu. Genel merkezin yeni yüzlerle ve gençlerle yola devam edeceğini belirterek görevden almaları uyguladığı belirtilirken partililer, “Şu anda mevcut delegelerle seçime girilecek. Ve adaylık için ismi geçenler de hep eski isimler. CHP’de bu kadar yönetimsiz ve başkansız kalmanın ardından aynı isimler aday olacaksa niye bu kadar beklendi’ şeklindeki eleştiriler de artıyor.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz