CHP Gaziantep'te seçim startını erken verdi

Yerel seçimlerin erkene alınacağı iddiaları CHP’de aday adaylarını harekete geçirdi. Ankara’nın yolunu aşındırmaya başlayan partililer genel merkezde kulis çalışmalarına başladı.

CHP Gaziantep'te seçim startını erken verdi
Okan Çelik
10 Ağustos 2018 / 09:04

Milletvekili aday listelerinde yer verilmeyen Ali Peri’nin Büyükşehir adayı olarak önerileceği gelen haberler arasında. Peri’nin parti tabanında karşılığı olması ve listelerde yer verilmemesi nedeniyle haksızlığa uğradığı iddiaları, bu ismin Büyükşehir adayı olarak gösterilme ihtimalinin yüksek olduğunu gösteriyor. Peri’nin yanı sıra önceki seçimde de aday olan ve yıllarca milletvekilliği yapan Akif Ekici ismi de öne çıkıyor. Ancak Ekici’nin yerel seçimlerde adaylığına çok sıcak bakmadığı dile getiriliyor. Büyükşehir’e Peri ve Ekici’nin yanı sıra Mehmet Şeker ismi de gündeme geliyor. Şeker’in vekilliği döneminde yapıcı politikalar uygulaması ve yerel seçimlerde adaylık tecrübesinin olması Şeker ismini de öne çıkarıyor. Ancak Şeker’in de yerel seçimlere sıcak bakmadığı öne sürülüyor.

ŞAHİNBEY’DE İSİM ÇOK

Şahinbey ilçesinde ise 24 Haziran seçimlerinde üçüncü sıradan aday olan ancak seçilemeyen Hüseyin Yalçın’ın aday adayı olabileceği konuşuluyor. Yalçın’ın yanı sıra yine Şahinbey bölgesinde etkili olan eski vekil Mehmet Gökdağ için de kulisler yapıldığı dile getiriliyor. Şahinbey için Erdinç Tütüncüler, Zeki Gürsel, Uğur Kalkan, Mustafa Aslan gibi isimler de aday adayı olabilecek listede gösteriliyor. Yerel seçim tarihinin erken olup olmayacağının kesinleşmemesi nedeniyle çalışmalarını gizli yürüten bazı partililerin, Ankara ile temaslarını artırdığı dile getiriliyor.

ŞEHİTKAMİL’DE YILMAZ AĞIRLIĞI

Şehitkamil için ise Kürt kökenli vatandaşlara da hitap edecek isim arayışında olunduğu belirtiliyor. Şehitkamil ilçe başkanı Umut Yılmaz ise şu anda aday olma ihtimali en kuvvetli isim olarak göze çarpıyor. İlçe başkanlığı ile birlikte parti içerisinde hareket getiren Umut Yılmaz’ın eski başkan Ahmet Yılmaz’ın oğlu olması ve ağabeyi Özgür Yılmaz’ın ise milletvekili seçimlerinde 2’nci sıradan dördüncü sıraya kaydırılmasına rağmen çalışması artı puan olarak gösteriliyor. Şehitkamil’de ağırlığı olan Umut Yılmaz’ın yanı sıra eski yönetimlerde de yer alan bazı isimlerin çalışmalara başladığı kaydedildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz