CHP’de küskün kalmayacak

CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan; “Gaziantep’te ne yazık ki istediğimiz başarıyı elde edemedik. İlla ki hatalarımız var. Şapkamızı  önümüze koyarak bir sonuç çıkaracağız. Gaziantep CHP’de küskün kalmasın istiyoruz.

CHP’de küskün kalmayacak
Telgraf Haber Merkezi
18 Nisan 2019 / 19:33

Seçim sonuçlarını değerlendiren CHP Gaziantep Milletvekili İrfan Kaplan; “Gaziantep’te ne yazık ki istediğimiz başarıyı elde edemedik. İlla ki hatalarımız var. Şapkamızı  önümüze koyarak bir sonuç çıkaracağız. Gaziantep CHP’de küskün kalmasın istiyoruz. İstanbul’da Ankara’da bu başarı elde edildiyse Gaziantep’te de elde edilebilir” dedi.

Kaplan, “Yorulmadan, yılmadan, usanmadan, pes etmeden çok ciddi bir 17 gün geçirdik. CHP Genel Merkezimiz ve İstanbul İl Yönetimimizin hazırladığı görevlendirme listelerine göre bütün milletvekillerimiz ve Genel Merkez yöneticilerimizle birlikte ilçe seçim kurullarında sabahlara kadar nöbet tuttuk. Baştan sona, sondan başa, aşağıdan yukarı saydılar ama sonuç değişmedi. Halkımızın iradesi, demokrasi isteği, barış isteği, değişim isteği birçok kentte olumlu sonuçlandı.”

SEVGİ DİLİ KAZANDI!

Kaplan, “Ekrem İmamoğlu, başından sonuna kadar seçim sürecini çok iyi yönetti. Üslubunda her zaman sevgi ve hoşgörü dilini kullandı. Ayrıştırıcı değil, birleştirici konuştu. Özellikle altını çizdiği bir şey vardı ki o da bu ülkenin en temel ihtiyacı olan barış, kardeşlik, sevgi, saygı ve hoşgörü ile bir kenti yönetme isteğiydi. Bu Adana’da da böyleydi, İzmir’de de, Ankara’da da, Mersin’de de. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer de, kazandığımız diğer illerde de hep sevgi, barış, hoşgörü ve kardeşlik dili kullanıldı. Vatandaşımız artık ayrıştırılmaktan, nefret dilinden, gergin otoriteden, öfkeden, kibirden, sinirden bezmiş durumda. Vatandaşlarımız artık huzur istiyor, kardeşlik ve barış içinde yaşayacakları bir kent istiyor” dedi.

GENEL BAŞKANIMIZ KEMAL KILIÇDAROĞLU ÖNEMLİ BİR BAŞARIYA İMZA ATTI

Kaplan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun 31 Mart seçimlerini çok iyi yönettiğini kaydederken şunları söyledi: “Bu ülkeye baharı getiren Sayın Genel Başkanımız gerek aday belirlemede, gerek yerel seçim stratejisinde çok önemli ve çok büyük bir başarıya imza attı. Bir televizyon programında İstanbul, Ankara, Bursa, Adana, Mersin'i alacağız dediğinde sunucu gülmüştü. Şimdi de biz gülümsüyoruz. Genel Başkanımızın o programda söylediği illeri CHP aldı. Bu başarıda Millet İttifak’ı da etkili oldu. İYİ Parti ile çok uyumlu bir seçim süreci geçirildi. İki parti de saygı, sevgi ve birlik çerçevesinde güzel bir sonuç yakaladı. Umuyoruz ki 5 sene sonra yerel seçimlerde bu illerimizin yanı sıra, bir bu kadar daha ili CHP yönetecek.

GAZİANTEP’TE DE AYNI HAVAYI GÖRMEK İSTİYORUZ

Kaplan, seçim değerlendirmelerinde Gaziantep’i de ele alarak şunları söyledi: “Gaziantep’te ne yazık ki istediğimiz başarıyı elde edemedik. İlla ki hatalarımız var. Hatalarımızdan çıkardığımız dersler var. Olumsuzu ya da olmuş olanı konuşmanın anlamı yok. Biz bu saatten sonra daha iyi nasıl olabiliriz bunu düşüneceğiz. Gerek il gerek ilçe yönetimlerimizle oturup bir özeleştiri yaparak, şapkamızı da önümüze koyarak bir sonuç çıkaracağız. Gaziantep CHP’de küskün kalmasın istiyoruz. İstanbul’da Ankara’da bu başarı elde edildiyse Gaziantep’te de elde edilebilir. Anlayış, hoşgörü, sevgi, saygı ve kardeşlik diliyle tüm partililerimizle önümüze bakmalıyız. Seçim bitti nasıl olsa rehavetine kapılmadan, geçmeden, geciktirmeden, ertelemeden canla başla çalışmalıyız. Sokaklara inip, mahalle, köy, kasaba gezip sevgi dilini çoğaltmalıyız. Bu ülke kavgaya, gürültüye, hırçınlığa, talana, ranta çok doydu. Ülkemiz de, Gaziantep’te huzur olmalı, kentlerimiz huzurla, birlik ve beraberlik içinde yönetilmeli. Asık olan yüzler bir nebze de olsa gülümsemeli. Bunun için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” diye açıklamalarda bulundu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz