CHP'liler Gaziantep'te Kılıçdaroğlu için yürüdüler

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaoğlu’na şehit cenazesinde yapılan saldırı Gaziantep’te protesto edildi. CHP İl Binası’nda toplanan partililer sloganlar eşliğinde Kırkayak Parkı’na kadar yürüdü.

CHP'liler Gaziantep'te Kılıçdaroğlu için yürüdüler
Okan Çelik
22 Nisan 2019 / 21:19

CHP İl Başkanı Lütfü Demir, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırının protesto değil, organize bir eylem olduğunu savundu. 

Türkiye genelinde olduğu gibi Gaziantep’te de CHP teşkilatları genel başkanları Kemal Kılıçdaroğlu’na sahip çıkmak adına basın açıklaması yapıp yürüyüş yaptılar. Parti binasında toplanan çok sayıda partili sloganlar atarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını söylediler. İl Binası’nda partililere seslenen başkan Lütfü Demir, yapılan saldırının şehit Yener Kırıkçı ve ailesine de büyük saygısızlık olduğunu söyledi. Saldırının azmettiricilerinin belli olduğunu belirten Demir, “Adına gazete denen bir takım paçavralar da kimler CHP’yi hedef gösterdiyse, bir takım operasyon kanallarında kimler genel başkanımıza idam tehditlerinde bulunduysa, CHP’nin şehit cenazelerine alınmama talimatlarını kimler verdiyse alt yapısını hazırlayanlar da onlardır” dedi.

VALİ VE İÇİŞLERİ BAKANI İSTİFA ETMELİ

Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun istifa etmesi gerektiğini belirten Demir, “Bu saldırının ardındaki güç ve azmettiriciler derhal yargı önüne çıkarılmalıdır. Cevaplandırılması gereken çok sayıda soru vardır. Bu sorular mutlaka cevaplandırılmalıdır. Kamuoyu rahatlatılmalıdır. Bu girişimin failleri bellidir. Bu güvenlik zaafiyetine sebebiyet verenler, saldırının büyümesine seyirci kalanlarhakkında derhal gereken işlemler yapılmalıdır. Ankara Valisi ve İçişleri Bakanı daha önce sarf etmiş olduğu sözler de dikkate alınarak derhal istifa etmelidir” ifadelerini kullandı.

HULUSİ AKAR’A ELEŞTİRİ

Milli Savunma Bakanı’nın bahsettiği mesajın ne olduğunu da soran Demir, “O evi yakın diye bağıran hainlere dönüp de mesajını verdiniz demek ne anlama geliyor. Bu organize güruh ne mesajı vermiştir. Bu kendini bilmezlerin verdiği mesaj bellidir. Kimlerin değirmenine su taşıdıkları da bellidir. Bu saatten sonra artık sorumluluk makamındakiler kullandıkları dile özen göstermelidir” şeklinde konuştu. (OKAN ÇELİK)

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz