Çıta yüksek

2019 yılında gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı, milletvekili ve yerel seçimler için düğmeye basan Ak Parti Gaziantep İl teşkilatı, çıtayı çok yüksek tutuyor. Hedef, seçimlerde Gaziantep’te yine oy rekoru kırabilmek.

Çıta yüksek
Okan Çelik
9 Nisan 2018 / 08:20

ÖZKEÇECİ: HER ZAMAN HAZIRIZ

Ak Parti İl Binası’nda düzenlenen İl Danışma Meclisi Toplantısı’nda gündem 2019 seçimleri idi. Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçici’nin açılış konuşması ile başlayan toplantıda hedef, üye kayıtlarını artırıp, seçimlere rekor hedefiyle hazırlanmak olarak belirlendi. Cumhurbaşkanlığı, milletvekilliği ve yerel seçimlerde Gaziantep’te yine tarihi bir başarı yakalamaya hazırlanan Ak Parti teşkilatı adına konuşan il Başkanı Eyüp Özkeçeci, Gaziantep olarak üye kayıtlarında çıtayı yukarılara çıkaracaklarını belirterek, her zaman ve her şartta göreve hazır olduklarını kaydetti. Teşkilat olarak yarın seçim olsa dahi hazır olduklarını belirten Özkeçeci, “Biz göreve her zaman hazırız. Tüm arkadaşlarımızla en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Yine tarihi bir başarı yakalayacağımıza inanıyorum” diye konuştu.

KOÇER: HEP BİRLİKTE ÇABALAMAK ZORUNDAYIZ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Nejat Koçer ise İn Danışma Meclisi Toplantısı’nın önemine dikkat çekerek başladığı konuşmasında birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Koçer, danışma kurulunun birlik ve beraberliği pekiştirecek, çalışmaları birbirlerine aktaracak önemli bir araç olduğunu söyledi. Türkiye’de yaşanılan büyük sorunlara rağmen, büyük mücadele örneği ile hepsinin üstesinden gelindiğini dile getiren Koçer, büyüme başarısına dikkat çekti. Koçer, “Büyümede Avrupa birincisi ve dünya üçüncüsü olduk. Bu yıl da aynı başarıya imza atacağımıza inanıyorum. Mart ayı Türkiye ihracatında büyük bir rekor geldi. Yaklaşık yüzde 15'lik artışla tüm zamanların en iyi mart ayı ihracatını gerçekleştirdik. Kredi Garanti Fonunu devreye sokarak şirketlerin teminat konusu çözüldü. Diğer yandan TOBB ile hükümetimizin anlaşmasıyla bir nefes kredisi ortaya çıkarıldı ve yaklaşık 7,5 milyar liralık nefes kredisi geçen hafta kamuoyuna sunuldu. Azami 200 bin lira olmak üzere Kredi Garanti Fonu'nun destekleyeceği bu kredi 6 ay ödemesiz, ondan sonra 12 ay ödemeli olarak esnafın ve tüccarın arzusuna sunuldu. İstikrar, büyüme ve halkımızın refahı için çalışmak zorundayız. Gerek ülkemiz, gerekse şehrimiz için daha iyisini yapmak için hep birlikte çabalamak zorundayız” şeklinde konuştu.

TAYYAR: CUMHURİYET TARİHİNİN EN KRİTİK SEÇİMİ

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar’ın gündeminde ise 2019 yılında gerçekleştirilecek belediye, milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimleri vardı. Seçimine işaret ederek, bu seçimin Cumhuriyet tarihinin en kritik seçimi olduğuna dikkat çeken Tayyar, "Türkiye, içine kapanık, ensesine vurulduğu zaman lokması ağzından alınan bir ülke mi olacak, yoksa küresel aktör mü olacak, bölgede bir büyük güç mü olacak, dünyada olup bitene istikamet veren bir ülke mi olacak? Türkiye, buna karar verecek. Allah korusun, eğer 2019'da kaybedersek bu kayıp, gözünü Türkiye'deki gelişmelere dikmiş ve Türkiye'nin kazanması için dua zinciri oluşturan mazlum ve mağdur halkların da kaybı olacak." dedi.

Ak Parti İl Danışma Meclisi Toplantısı’na Ak Parti Gaziantep milletvekilleri Nejat Koçer ve Şamil Tayyar, Büyükşehir Belediye Başkan vekili Osman Toprak, Şahinbey Belediye Başkan Yardımcısı Birol Ülger, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkeçeci, Şahinbey İlçe Başkanı Hasan Teke, Şehitkamil İlçe Başkanı Mehmet Yılmaz parti teşkilatı ile birlikte çok sayıda partili katıldı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz