Çözüm odaklı vekillik

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, çözüm odaklı bir vekillik anlayışıyla şehre hizmet ettiğini söyledi.

Çözüm odaklı vekillik
Cihat Öztürk
6 Ocak 2020 / 20:30

MHP Gaziantep Milletvekili Ali Muhittin Taşdoğan, çözüm odaklı bir vekil anlayışıyla şehre hizmet ettiğini söyledi. Taşdoğan, “Başkanlığım sırasında muhatap bulamazdım. Milletvekili olduktan sonra direk bakanlarla görüşerek Gaziantep’in sorunlarına çözüm buluyoruz” dedi.

Gaziantep’in sorunlarını mevliste dile getirip çözüm yolu bulunması için gayret gösterdiğini belirten Taşdoğan, “Antep fıstığına destek talebimizi yeniledik. Antep fıstığının sorunlarını dile getirip kilogram başına prim desteği talebinde bulunduk. Gazi şehrimize 4. üniversite olarak Gaziantep İslam, Bilim ve Teknoloji Üniversitesinin kurulmasıyla ve kurulmasının tamamlanmasıyla Türk-İslam medeniyetine büyük katkılar yapacağına olan inancımızı dile getirdik. Gaziantep kültür turizmini canlandırma konusundaki beklentilerimizi dile getirdik. Gaziantep kültürel mirasını Gazianteplinin beklentilerini Gazi Meclise sunduk. Gaziantep Organize Sanayi Bölgemizin içerisinden geçen Samözü Deresi'nde dere ıslahı çalışmaları yapılması hususunu dile getirdik. Gaziantep savunmasında büyük yararlıklar gösteren Tüfekçi Yusuf’u sanayici örneği olarak yüce Meclis’e anlattık. Gaziantep turizmini gündeme getirdik. Gaziantep’in trafik sorunlarını dile getirdik.

Gaziantep’in Türkiye ihracatına yaptığı katkıyı anlattık. Gaziantep’teki su fiyatlarına indirim yapılması hususunu dile getirdik. Gaziantep'in sanayisinin geniş üretim portföyüyle imkan verildiğinde savunma sanayisine yerli üretim damgasını vuracağına yönelik düşüncelerimizi ifade ettik. Gaziantep-Nizip, Gaziantep-Oğuzeli ve Gaziantep-Sakçagözü-Nurdağı kara yolu yapımlarının bir an önce bitirilmesi hususunu dile getirdik. Gaziantep'te hava kirliliği sorunlarını dile getirdik. Türkiye'mizin her yerindeki öğrenci ve velilerimizi gazi şehrimizdeki üniversitelerimizi tercih etmeye davet ettik. Türkiye'nin ihracatında 5. sırada yer alan Gaziantep iline uçak seferlerinin yetersizliğine ve bilet fiyatlarının yüksek olduğuna ilişkin açıklama yaptık” dedi.

Taşdoğan, şu ana kadar 5 kanun teklifi verdiğini, 6 kanun teklifine imza verdiğini, çeşitli konularda 29 soru önergesi verdiğini, ilk imza sahibi olduğu 6 araştırma önergesinde bulunup 55 araştırma önergesine de imza verdiğini açıkladı. Taşdoğan, TBMM Genel Kurulu'nda 53 konuşma yaptığını da aktardı. TBMM’de soru önergeleri ile dile getirdikleri hususlardan da bahseden Taşdoğan, “Kadrolu öğretmenlerde olduğu gibi sözleşmeli öğretmenlere de başarı, üstün başarı belgesi ve ödül verilmesi hususunu dile getirdik. Kamuda görev yapan yardımcı hizmetler sınıfı personelinin sıkıntılarını dile getirdik. Maarif müfettişlerinin görev tanımlarının yapılması ve mağduriyetlerinin giderilmesi hususunu dile getirdik. Meslek liselerimizin sağlık bölümlerinden mezun olan hemşire yardımcısı ve ebe yardımcılarının mağduriyetlerini dile getirdik ve kadroya alınmaları için çağrıda bulunduk. Sağlık çalışanlarının tek statüde istihdam edilmesi konusunu dile getirdik. Sağlık sektöründe çalışan HBYS personelinin sürekli işçi kadrosuna alınmasıyla ilgili sıkıntılarını dile getirdik. Sözleşmeli öğretmenlerin özür grubu tayinlerinin önündeki engelin kaldırılması için talebimizi sunduk. Şehit edilen eğitimcilerimizi, sağlık personellerimizi, polisimizi ve Mehmetçiğimizi unutmadık.

Ücretli öğretmenlerin ek derslerini dile getirdik. Ülkemizin tanıtımında büyük katkıları olan milli sporcularımızın öğretmenliğe atanırken yaşadıkları sıkıntıları dile getirip çözüm bulunması için talepte bulunduk. Diyabet hastalarının sorunlarını dile getirdik. DMD hastalarının sorunlarını dile getirdik. DMD'li bireylerin hayat ve bakım kalitesinin yükseltilmesi için acilen çalışma yapılmasını talep ettik. Down sendromu, otizm ve diğer gelişim bozukluklarının yaygınlığının tespiti konusunu gündeme getirdik. Milliyetçi Hareket Partisi’nin seçim beyannamesinde bulunan sağlık başlığı altındaki sorunları ve çözüm önerilerini ifade ettik. Sağlık Bakanlığının bütçesi üzerinde MHP Grubu adına söz aldık. Sağlık çalışanlarımızın beklentilerini dile getirdik. Sağlık çalışanlarına yapılan şiddeti önlemek adına 'Sağlıkta Şiddeti Önleme Daire Başkanlığı' kurulması teklifimizi sunduk.” Diye konuştu.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz