Gaziantep’ten rekor istedi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’e 17 yılda 35 katrilyonluk yatırım yaptıklarını açıkladı. Demokrasi Meydanı’nı dolduran on binlere seslenen Erdoğan, Gaziantep’ten rekor bir oy beklediğini söyledi.

Gaziantep’ten rekor istedi
Telgraf Haber Merkezi
16 Mart 2019 / 08:50

15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda dolduran on binlere seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’in yanında çok ayrı bir yeri olduğunu söyledi. Kente 17 yılda 35 katrilyonluk yatırım yaptıklarını açıklayan Erdoğan, “10 bin 830 yeni derslik inşa ettik.İkinci üniversiteyi kurduk. Eski stadın yerine inşallah millet bahçesini kuruyoruz. Muhteşem bir millet bahçesi içinde de millet kıraathanesi olacak. Şehrimize bin 875 yataklı bir şehir hastanesi yapıyoruz. Gaziantep’i tarihinin en büyük hizmetleri ile geleceğe hazırladık, hazırlıyoruz. Son 17 yılda Gaziantep’e 35 katrilyon yatırım yaptık. İmar barışı ile 194 bin Antepli kardeşimizin sorununu çözdük. 50 bin konutluk Gaziantep Kuzey Şehir projesini başlattık. Ankara’da 3750 yataklı bir şehir hastanesini açtık. Bir benzerini de Gaziantep’te açacağız” diye konuştu.

MÜJDEYİ VERDİ

Gaziantep’in çehresini değiştirecek dev projeyi de açıklayan Erdoğan, “Şimdi geliyorum müjdemize. Gaziantep’in içinde 10 milyon 700 bin metrekare büyüklüğünde askeri alan var. Buradaki askeri birliği artık şehir içinde tutmanın bir anlamı kalmadığını gördük. Bu devasa alanı Antep’in hizmetine sunmaya karar verdik. Bu alanın yarısını gül bahçeleriyle, ıhlamurlarıyla, çınarlarıyla bir millet bahçesi haline dönüştüreceğiz. Kalan kısmında da Antep’in tarihine kültürüne uygun bir medeniyet şehri kuracağız. Buradaki binaların her biri hayatlarıyla birer Antep evi şeklinde yapılacak” ifadelerini kullandı.

HIZLI TREN GELİYOR

Gaziantep’in 288 kilometrelik demiryolu hatlarını yenilediklerini belirten Erdoğan,  Gaziantep – Osmaniye – Adana - Mersin hızlı tren proje yapım çalışmalarının devam ettiğini dile getirdi.   Gaziray’ın yapımı da sürdüğünü ve belediyedeki yükü de alacaklarını belirten Erdoğan, “Bay Kemal çiftçiler battı diyor ya. Bay Kemal hangi dünyada yaşıyorsun. 1.5 katrilyon tutarında tarımsal destek verdik. Bugün gazetelerde okudum Bay Kemal diyor ki istihdam için üretim gerekli diyor. Bay Kemal üretimden önce yatırım gerekli. Yatırım olmadan üretim olur mu? Garip.. Anlamaz. Bir koyun ver kaybeder gelir. SSK’yı böyle batırdı. Biz CHP gibi diğerleri gibi ver yiyeyim ört yatayım demedik. Gece gündüz çalıştık” şeklinde konuştu

BİR YILDA 4 DEFA GAZİANTEP’E GELDİM

Erdoğan, “Son bir yıldır dördüncü defa Gaziantep’teyim. Var mı benim gibi gelen. Yine de Gaziantep hasretimizi gideremiyoruz. Çünkü harcı, alın teri, göz nuru, ilim, irfan, yürek coşkusu ile yoğrulmuş bir şehirdir. Tatlısıyla kebabıyla, lezzetli yemeklerinden oluşan mutfak ile ülkemizi bu dünyada başarıyla temsil eden bu şehrimiz. Şehrimizi ziyaret eden 800 bin yerli ve yabancı turist Antep’in güzelliklerinin daha çok ziyaret edildiğini gösteriyor" dedi.

ESKİ STADYUMUN YERİ MİLLET BAHÇESİ OLACAK

Eski stadın yerine Millet Bahçesi kuracaklarını belirten Erdoğan, “Muhteşem bir Millet Bahçesi. İçerisinde bir de Millet Kıraathanesi olacak. Çocuk kütüphanesine yüzme havuzuna kadar her türlü sosyal tesisin olacağı bir Millet Bahçesi olacak” diye konuştu.

KILIÇDAROĞLU’NA YÜKLENDİ

Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Biz ülkemiz ve milletimiz için şehir şehir, fert fert ne yapabiliriz, hangi ne hizmetler getirebiliriz diye mücadele ederken, birileri de hep suyu bulandırmanın gayreti içerisinde. Kimse asıl niyetini söylemiyor. Milletin karşısına hep cilalı boyalı, makyajlı çıkıyorlar. Sonra gerçekler yağmur gibi yağmaya başladığında o cilalar dökülüyor, altından hakiki yüzleri çıkıyor" dedi.

ORTAKLIKLARINI GİZLEMEYE ÇALIŞIYORLAR

Erdoğan, "Ama ittifakın asıl ortağını sürekli gizlemeye çalışıyorlar. Bu parti sabıkalı. Bu partinin ipi terör örgütünün elinde. Bu partiyi Ankara’daki genel merkezi değil, Kandil yönetiyor. Gaziantep’te işler daha karışık. Sırtını Kandil'e dayayan ve oradan gücünü alan CHP, aslında bunu destekliyor. Zahirde bir başka adayın yanında gibi gözüküyor. Şu partinin adayı diyorsunuz, sonra bakıyorsunuz aslında başka bir partinin adayı. Kimin kimi desteklediği belli bile değil. Türk siyasetini bu hale getirmeye kimsenin hakkı yok. Delikanlı gibi çıkın, kim kiminle ittifak halinde, kim kimin belediye başkan adayını destekliyor, kim kimin belediye meclis üyelerini kendi listesinden gösteriyor, söyleyin. CHP’nin listesinde HDP’nin meclis adayları, FETÖ’nün belediye başkan adayları cirit atıyor. Neyse ki herkes rolünü iyi oynayamıyor. Kurulan tezgahları ele veriyor da milletimiz de neyin ne olduğunu daha iyi görebiliyor" şeklinde konuştu.

BU TOPRAKLARI BÖLDÜRMEYİZ

Erdoğan konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Bu toprakları böldürmeyiz. Ama bunlar bayrak düşmanı. Bunlar ezan düşmanı. Bunlar bizim bayraklarımızı yakanlar değil mi? Buyurun. Bu kadın CHP’nin İstanbul İl Başkanı, bu da orada. Sana kimse mecbursun demedi. Elindeki düdüklerle ezan okunurken düdük öttürmeye mecbur musunuz? Dünya Kadınlar Günü için oraya gelmişler. Oraya gelirken, toplantı ve gösteri yürüyüşleri kanununu bilmiyor musun? Bunun için en azından, valiliğe müracaat edeceksin. Aradım valimizi, 'müracaatları var mı’ diye sordum. ‘Yok’ dedi. Bu ülke yol geçen hanı mı ya? Bu ülke eski Türkiye mi zannediyorsunuz. Yazını yazacaksın. Haberini vereceksin. Valilik nereyi uygun görürse, toplantını da yürüyüşünü de orada yapacaksın. Ben öyle yapıyorum da sana ne oluyor da sen istediğin gibi hareket ediyorsun. Yok böyle bir şey. Onun için de onlar oradan dağıtıldılar. Yurt dışında bakıyorsunuz benim bayrağımı yakıyorlar. Güya bunlar Türk. Ne Türkü ya. Bunlar ahlaksız bunlar vatan haini. Gezi'de Taksim Meydanı'nda CHP bayrağı ile onların paçavraları yan yana. Bundan Bay Kemal rahatsız oldu mu? Olmadı.

Öyle bir derdi yok ki Bay kemal’in. Bay Kemal’in derdi başka. Bu gerçekler ortadayken, CHP Genel Başkanı istediği kendisini paralasın. Gerçi o da açık vermiyor ama zaman zaman yakalıyoruz. Kendi başına atıp tuttuğu kürsülerde değilse bile sorulara muhatap olduğu televizyon programlarında asıl niyetini ifşa ediyor. Mesela çıkıyor diyor ki YPG Türkiye’ye saldırmaz. Madem öyle, biz tepelerine binene kadar Afrin’den, Gaziantep’ten, Hatay’a düşen roketler, sıkılan kurşunlar kimden geliyordu, bunları YPG atmıyor muydu? YPG ile PKK’nın farkı var mı? Hadi Amerikalılar, işlerine geldiği için ısrarla bunları ayrıştırmaya çalışıyorlar. Kılıçdaroğlu’na ne oluyor da aynı teraneleri tekrarlıyor. Hadi onlar çıkarları olduğu için bunu yapıyor, Kılıçdaroğlu ne için YPG’nin avukatlığına soyunur. Biz diyoruz ki 31 Mart beka seçimidir. Gereken dersi sandıkta bir Osmanlı tokadı ile verelim. Ülkemiz bu kafanın eline düşerse vay halimize. Terör örgütleri başımıza çıkar, teröristler sadece belediyelere değil her yere sızar."

YENİ ZELANDA’DAKİ SALDIRIYA SERT TEPKİ

Erdoğan, Yeni Zelanda'da iki camide Müslümanlara silahlı saldırıda bulunanlara sert tepki gösterdi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'ndaki mitinginde, Yeni Zelanda'da yaşanan ve 49 kişinin ölümüyle sonuçlanan cami saldırıları ile ilgili sert tepki gösterdi. Erdoğan, "O alçak, bu katil bildiri yayınlamış. Tüm Müslümanlarla birlikte ülkemizi, milletimizi ve şahsımı da hedef alıyor. Boğazın batısına geçmeyecekmişiz. Yani Avrupa Yakası'na. Yoksa ne olurmuş İstanbul’a gelip, hepimizi öldürür, bizleri topraklarımızdan sürer, Ayasofya’yı minarelerden kurtarırlar. Bu ifadeler kafalarda ve kalplerde yaşatılan heveslerin ifadesi. Bunun için şehadetlerin dinin temeli olan ezanlarımıza, okunduğu camilerimize, minarelerimize, istiklalimizin sembolü olan bayrağımıza böylesine sıkı sıkı sarılıyoruz. Be ey gafil önce şunu bil, ben niye girdim içeri biliyorsunuz değil mi? Sen hangi milletle konuşuyorsun, neyi konuşuyorsun. Senin her yerin bomba olsa ne yazar ya. Sen orada ibadette olan o masum Müslümanları buldun, elinde silahlarla gittin onları taradın. Terbiyesiz, ahlaksız, adi, alçak, sen kolayı seçtin" dedi.

YARALANAN TÜRK VATANDAŞIYLA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Gaziantep'te düzenlediği miting öncesi, Yeni Zelanda'daki cami katliamında yaralanan 3 Türk vatandaşından biri ile telefonda görüştü.

Gaziantep Havalanı'na indikten kısa bir süre sonra otobüse binerek halkı selamlayan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konvoyunun önü sık sık vatandaşlar tarafından kesilerek yoğun ilgiyle karşılandı. Bu sırada korumasının getirdiği telefonla konuşan Erdoğan'ın, Yeni Zelanda'daki katliamda yaralanan 3 Türk vatandaşından biri ile görüştüğü öğrenildi. Erdoğan'ın telefon konuşması kameralara yansıdı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz