Dalgın: Gaziantep dinamik bir şehir

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın Gaziantep’te iki günlük ziyarette bulundu.

Dalgın: Gaziantep dinamik bir şehir
Telgraf Haber Merkezi
23 Kasım 2021 / 15:08

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Dijital Dönüşüm ve Teknoloji Politikaları Başkanı Burak Dalgın Gaziantep’te iki günlük ziyarette bulundu.

Gaziantep DEVA Partisi İl Başkanı Ertuğrul Kaya ve il teşkilatı ile birlikte esnaf gezisine katılan Dalgın esnafın sorunlarını dinleyerek görüş alışverişinde bulundu. Türkiye’nin ekonomik olarak zor günler geçirdiğini ifade eden Dalgın bunun sorumlusunun hükümetin yanlış politikaları olduğunu ifade etti.

Esnafın her yerde çok zor günler yaşadığını belirten Dalgın mevcut politikaların devam etmesi halinde çok daha zor günlerin yaşanacağını söyledi.

Dalgın: Gençler ümit tazeliyor

Dalgın temaslarının ilk gününde akşam saatlerinde DEVA Partisi Gaziantep İl Gençlik Çalışmaları Başkanlığı’nın organize ettiği gençlik buluşmasına katıldı. Gençlerle bir arada olmaktan mutlu olduğunu vurgulayan Dalgın “Gaziantep’teki genç arkadaşlarımızın soru ve yorumları yarına dair ümitlerimi tazeledi. Şartlar zor ama enseyi karatmak yok.” dedi.

Üniversite gençlerine DEVA Partisi’nin gençlik ve teknoloji politikalarıyla ilgili bilgi veren Dalgın, ”Nüfusun yarısı 30 yaş altındaki ‘dijital yerli’ bireylerden oluşuyor. Bu potansiyeli doğru kullanıp, vatandaşlarımızı yeni dönemin imkânlarıyla buluşturursak dünyayla yarışan, özgür ve zengin bir Türkiye’nin yolunu açabiliriz.” Diye konuştu.

Temaslarının ikinci gününde GATEM Sebzeciler ve Meyveciler Halini ziyaret eden Dalgın esnafla sohbet etti. Dolar karşısında her gün değer kaybeden Türk Lirası tarihinin en büyük değer kaybıyla karşı karşıya kaldığını söyleyen Dalgın “Hükümet yüksek döviz ucuz TL politikası ile  Türkiye’ye büyük bir kötülük etmekte. Bu yöntem ile istihdam alanında iş gücü yaratacağını düşünüyorsa yanılıyor.” Dedi.

Temasları sırasında Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ve yönetim kurulu üyelerini  ziyaret eden Dalgın, Gaziantep’in dinamik ve güçlü ekonomik altyapısı sayesinde yaşanan ekonomik krizden en az etkilenen şehir olduğunu  belirterek ” Gaziantep’te güçlü ekonomisi kadar güçlü bir basının varlığından mutluyuz. Hür medyanın demokrasinin olmazsa olmaz şartı olarak görüyoruz. Yerel basının yaşadığı sorunların çözümüne taraf olacağız.” Diye konuştu.

Gaziantep Gazeteciler Cemiyeti Başkanı İbrahim Ay ise cemiyetle ilgili bilgi vererek yerel basının yaşadığı sorunlara değindi. Ay,” Gaziantep’in en güçlü ve kapsamlı cemiyeti olarak kapımız herkese açık. Tüm siyasi partileri dinliyor ve gazetecilerin yaşadıkları sorunları aktarıyoruz.” Diyerek sözlerini tamamladı.

Dalgın Gaziantep’teki son ziyaretini ise Gaziantep Serbest Mali Müşavirler Odası Şubesine yaparak programını tamamladı.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz