Darbenin karşısında, demokrasinin yanındayız

Gazişehir Gaziantep Kulüp Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. Darbenin karşısında, demokrasinin yanındayız” dedi

Darbenin karşısında, demokrasinin yanındayız
Sedat Torun
15 Temmuz 2019 / 15:21

Gazişehir Gaziantep Kulüp Başkanı Adil Sani Konukoğlu, “15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız. Darbenin karşısında, demokrasinin yanındayız” dedi.

Başkan Konukoğlu yaptığı açıklamasında; “Ne kadar güçlü bir millet olduğumuzu, el ele verince karşımızda hiçbir gücün duramayacağını tüm dünyaya kanıtladığımız günün üzerinden üç yıl geçti. 15 Temmuz gecesi yaşananları unutmadık, unutturmayacağız.

O gece ülkemizi, milletimizi, demokrasimizi, cumhuriyetimizi ve aydınlık geleceğimizi yok etmek isteyen vatan hainlerine karşı duran ve vatan uğrunda canlarını ortaya koyan tüm milletimizi saygıyla anıyoruz.

Şehitlerimiz ve gazilerimiz 15 Temmuz gecesi, cesaretleriyle, dirayetleriyle, kararlı ve dik duruşlarıyla tarih yazdılar. Şehitlerimizin kalplerimizdeki mümtaz yerlerini daima muhafaza edeceğiz. Çanakkale’de, Dumlupınar’da düşmana ne cevap verdiysek, 15 Temmuz’da da aynı cevabı verdik. 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe girişimin yıl dönümünde millet olarak, Türk’ün gücünü dünyaya bir kez daha göstermiş olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu darbe girişiminde milletimiz, bu coğrafyayı vatan olarak sahiplenme konusundaki kararlılığını ve duruşunu ortaya koymuştur.

Bu hain darbe girişiminin üçüncü yıl dönümü dolayısıyla, vatan için her türlü fedakarlığı yapan kahraman şehitlerimize Allah'tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar dilerim.

"DARBENİN KARŞISINDAYIZ, DEMOKRASİMİZİN YANINDAYIZ!"

 

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz