Demir güven tazeledi

Gaziantep LPG Satıcılar Tali Bayiileri Esnaf Odası, Olağan Genel Kurul Kongresi’ni gerçekleştirdi.

Demir güven tazeledi
Cihat Öztürk
13 Şubat 2018 / 18:39

Mevcut başkan Mustafa Demir rakiplerine oy farkı atarak yeniden başkan seçildi. Demir 148 oy alırken, Hikmet Duran Taşbaş 54, Ali Bayram ise 17 oy aldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, daha sonra toplantı denetleme, faaliyet ve bütçe raporlarının okunması ve oylanmasıyla devam etti. Oy çokluğu ile faaliyet raporları kabul edildi.

DEMİR: HEDEF SORUNLARI SIFIRLAMAK

Kongerede, başkanlık ettiği dönem boyunca neler yaptığına değinen mevcut başkan Mustafa Demir, esnaf olarak sorunlarla mücadelelerine devam edeceklerini kaydetti: “Göreve geldiğimiz ilk yıllarda her bakkalın önünde tüp satışı yaplıyordu” diyen Demir, “bununla ilgili gerekli yetkili mercilerle oturup istişare edip, tek tek adres tespitini yaptık. Gerekli cezai işlemleri düzenleyerek, yetkili mercilere ilettik. Bu sayade, bakkal sorununun yüzde 50’ sini kaldırmış olduk” dedi.

PETROLLER ESNAFIN KANAYAN YARASI

Petroller konusunun üzerine gitmeye devam edeceklerini aktaran Demir,  esnafın zor durumda kalmaması için petrollerde tüp dolumunu bitirmeye kararlı olduklarını söyledi. Demir, aynı zamanda tüp şirketlerinin 74 liralık tüpü, 58 liraya sattığına dikkat çekerek, “yine esnafımızın büyük sorunlarından olan şirketlerin, dağıtımcı bayilerin tüpü, 74 liraya dönerciye, tatlıcıya, lokantacıya, çay ocaklarına ve kahvehanelere 58 liraya tüp sattığını tespit etmiş bulunmaktayız. Bu konuda da gerekli girişimleri yaparak 4 kez Sanayi Ticaret İl Müdürlüğüyle, Valilikle, Ticaret Odasıyla Ve Esnaf Sanatkarlar Odasıyla irtibata geçerek bu konuda da gerekli büyük adımları attık” şeklinde konuştu.

BİRLİK VE BERABERLİK ZAMANI

Afrin’de şehit olan askerlerin ailelerine baş sağlığı dileyen Demir, “Oda olarak kanımızın son damlasına kadar Mehmetçiğimizin yanındayız” vurgusunu yaparak, şunları kaydetti: “Yaşadığımız bu sorunlar son noktasına gelmek üzere. Bizim bütün amacımız çabamız esnafımızın birlik ve beraberlik içerisinde daha iyiye daha güzele ve daha aktifliğe gelmesidir. Bugüne kadar esnafımızın haklarını korumak için çalıştık ve de çalışmaya devam edeceğiz”

TAŞBAŞ: PETROLLERE, KESİNLİKLE TÜP SATTIRMAYACAĞIZ

Bir diğer adaylardan Hikmet Duran Taşbaş ise, “Pazar günleri kepenkleri kapatacağız. Bakkallara tüp sattırmayacağız. Petroller kesinlikle ve kesinlikle tüp dolduramayacaklar. Şirketlerin lokantalar üzerinden evlere tüp satmasının önüne geçeceğiz. Desteklerinizi bekliyorum” ifadesini kullanan.

BAYRAM: YANLIŞ YÖNETİMLE YÖNETİLDİK

Adaylardan Ali Bayram’da, Gaziantep LPG satıcıları yanlış yönetimle yönetildiğine vurgu yaparak şunları söyledi: “ Çözüme yönelik bir üretim için buradayız. Ve sizin, sesiniz olmak için biz varız.”

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz