Destansı direniş

Gaziantep Valisi Davut Gül, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Gül, hain darbe girişiminin milletin destansı direnişi ile bertaraf edildiğini söyledi.

Destansı direniş
Telgraf Haber Merkezi
13 Temmuz 2019 / 08:25

Gaziantep Valisi Davut Gül, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde bir mesaj yayınladı. Gül, hain darbe girişiminin milletin destansı direnişi ile bertaraf edildiğini söyledi.

Gül, “   15 Temmuz 2016’da, milletimize ve demokrasimize alçakça kasteden hainler  darbegirişiminde bulunmuş, ancak aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilerek bu kalleşçe saldırı bertaraf edilmiştir. İşte bugün, hain silahlı darbe girişiminin bozguna uğratılmasının ve dolayısıyla tarihimizin en önemli dönüm noktalarından birinin yıldönümünde milletçe bu destansı direnişin gurur ve coşkusunu tüm Türkiye’de olduğu gibi hep birlikteGaziantep’te de yaşıyoruz.

Devletimizin gelişmesini, dünyada söz sahibi olmasını hazmedemeyen bu düşmanlar emellerine ulaşmak için şerefli ordumuza, kahraman polis teşkilatımıza ve kamu kurumlarımıza sızdırdıkları hainler eliyle 15 Temmuz gecesi tarihimizde eşi benzeri görülmemiş bir ihanete  kalkışmışlardır.

Bu ihanet şebekesinin milli birlik ve kardeşliğimize kasteden saldırısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, başta necip milletimiz olmak üzere,  vatanına, bayrağına sadık, şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri ve Emniyet mensuplarımızca püskürtülmüştür.

Milletimiz, tarih boyunca içinde bulunduğu her türlü zorluğa rağmen şanlı bayrağımızı vatanımızın dört bir yanında gururla dalgalandırmak, minarelerden okunan ezanı yurt semalarında daim kılmak adına birlik ve beraberlik içerisinde, kardeşlik ruhuyla hareket ederek dün olduğu gibi söz konusu vatan olduğunda bugün de aynı duygularla darbecilerin karşısına dikilmiştir.

İstiklal ve istikbalimiz için Anayasal düzenimizi, temel hak ve hürriyetleri ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsüne geçit vermeyen aziz milletimiz, Çanakkale ruhuyla günlerce meydanlarda ‘Demokrasi Nöbeti’ tutarak darbecilere geçit verilmeyeceğini, demokrasimizin kazanımlarının ilelebet yaşayacağını tüm dünyaya bir kez daha haykırmıştır.

15 Temmuz’da meydanlarda, tıpkı  KurtuluşSavaşı’mızda olduğu gibi tüm fertleriyle tek yürek olmuş,iradesini bir avuç hain darbeciye çiğnetmeyen büyük Türkiye ve büyük Türk milleti vardı. İstiklalimiz ve istikbalimiz için Dumlupınar’da, Çanakkale’de, Gaziantep’te düşmana ne cevap vermişsek 15 Temmuz gecesinde de milletimiz aynı cevabı FETÖ üyelerine de vermiştir.

  Vatan sevgisini tüm değerlerin üstünde tutan, bağımsız ve özgür yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen Türk milleti, sahip olduğu özelliklerle dünya üzerinde saygın bir konum edinmiştir. Türk milleti, onurlu tutumu, kahramanlıkları ve başarılarıyla tarihin akışını değiştiren yüce bir millettir.

  Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve asil milletimizin dua ve destekleriyle; ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kasteden tüm hain odaklara ve bölücü terör örgütlerine karşı verdiğimiz mücadeleden asla taviz verilmeyecektir. 15 Temmuz darbe girişimi, milletin darbe heveslilerine verdiği bir büyük ders olarak bu milletin şanlı tarihindeki yerini alacak ve hiçbir zaman hafızalardan silinmeyecektir.

  Bu silahlı darbe girişiminin başarısızlığa uğratılmasıylaTürkiye, artık yeni bir döneme girmiştir. Şüphesiz ki  bugüzel ülkemiz artık 15 Temmuz öncesinden daha güçlüdür. Hemşehrim Şair Nurullah Genç’in de  dediğigibi:

“Tasalanma yiğidim, zaman bizden yanadır.

 Külümüzden yükselen duman bizden yanadır.

           Son durak, son ilahi ferman bizden yanadır.

 Dünya düşman olsa da iman bizden yanadır.”

  Bu duygu ve düşüncelerle, 15 Temmuz gecesi haindarbecilere karşı darbe yapan, sabaha kadar meydanları dolduran milyonlarca vatandaşımızdan, Şerefli Türk Silahlı Kuvvetleri ve Kahraman Emniyet Teşkilatımensuplarından şehitlik ve gazilik şerefine nail olan kahramanlarımızı sonsuz rahmet, minnet ve şükranla anıyor, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz