DEVA Gaziantep kadınları bir arada

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Gaziantep İl Kadın Politikaları ile Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “DEVA Kadınları Bir Arada” etkinliği Zümrüt Düğün Salonunda büyük bir coşku yapıldı.

DEVA Gaziantep kadınları bir arada
Telgraf Haber Merkezi
17 Kasım 2021 / 15:31

DEVA Partisi Gaziantep İl Başkanlığı tarafından organize edilen ve Gaziantep İl Kadın Politikaları ile Halkla İlişkiler Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen “DEVA Kadınları Bir Arada” etkinliği Zümrüt Düğün Salonunda büyük bir coşku yapıldı.

DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen ile Adana, Hatay, Kahramanmaraş, Mardin, Şanlıurfa ve Kilis Kadın Politikaları Başkanlarının katıldığı etkinliğe Gaziantep’ten yaklaşık 500 kadın katıldı.

Filiz Kahraman: DEVA Partisinin kadınları çalışıyor

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Gaziantep İl Kadın Politikaları Başkanı Filiz Kahraman kadınların siyaset ve aile hayatındaki yerine değindi. Kahraman, bir ülkenin kaderini o ülkenin güçlü kadınları belirlediğini ifade ederek, “Biz, DEVA Partisinin kadınları olarak gece demeden gündüz demeden ev ev sokak sokak yüz yüze Gazişehrin bütün kadınlarını ziyaret edip, Genel başkanımız sayın Ali Babacan’ı ve DEVA Partisini, ülkenin sorunlarını çözecek olan politikalarını anlatmaya devam edeceğiz.” Dedi.

Mehmet Erdoğan: Güçlü toplumu güçlü kadınlar oluşturur.

Programda konuşan Gaziantep Halkla İlişkiler Başkanı Mehmet Erdoğan ise “Gece demeden gündüz demeden tüm teşkilatlarımızla çalışarak DEVA partisini iktidara taşıyoruz. İktidara giden yolda kadınlarımıza büyük görevler düşmektedir. Güçlü toplumu güçlü kadınlar oluşturur. Güçlü toplumlar güçlü devlet oluşturur. Bugün bu salondaki kadınlarımız Gazişehrimizin güçlü ve iradesi yüksek olanlarından oluşmaktadır. İşte bu irade ve güç DEVA Partisi’ni iktidara taşıyacaktır.” Diye konuştu.

Ertuğrul Kaya: Kadınlar hayatımızın en önemli değeri

Gaziantep İl Başkanı Ertuğrul Kaya ise kadınların hayatın önemli bir değeri olduğunu vurgulayarak,  “Çünkü bizi doğuran da bizi büyüten de bize varlığımızı anlamlı kılan da kadınlar.. Kadınlar varlıklarıyla hayatımıza anlam katanları. Onlar bu hayatı bizim için yaşanabilir kılanlar. Anne kokusunun, abla güveninin, eş sevgisinin olmadığı bir hayat yani kadınların olmadığı bir hayat gerçekten de çok anlamsız olurdu.” Dedi.

Elif Esen: Kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi yapacağız

Programın sonunda bir konuşam yapan DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Kadın Politikaları Başkanı Elif Esen ise DEVA Partisi’nin kadın politikalarıyla ilgili bilgi verdi.

Esen, “Partimizin hedefini “kadınlarımızı; güçlü, üretken ve her alanda söz sahibi konuma getirmek olarak belirledik. “Eşitlik, özgürlük ve adalet kavramlarını esas alan, kadınlar ve erkeklerin toplumsal yaşamın her alanına eşit katılımlarını ifade eden “toplumsal cinsiyet eşitliği” temel ilkemiz” olarak belirledik.” Diyerek kadınlara yönelik ayrımcılık içeren ve kadınların eşit haklara sahip olmasını sınırlayan her türlü uygulama ve engel ile mücadele edeceklerini ifade etti.

Program DEVA Partisi Gaziantep teşkilatına yeni katılan kadınlara rozet takılması ve kadınlar matinesi ile sona erdi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz