Dufy’den Erkekler İçin Mont Seçimi

Havalar soğumaya başladıkça yazlıklar kaldırılıp kışlıklar çıkarılıyor. Kışlık parçalardan en önemlilerinden biri de montlardır.

Dufy’den Erkekler İçin Mont Seçimi
Telgraf Haber Merkezi
14 Ekim 2019 / 10:43

Kışlık parçalardan en önemlilerinden biri de montlardır. Mont seçimi soğuk havalarda zorluk yaşamamak, üşüyüp hasta olmamak, soğuk kış günlerini konforlu geçirmek için oldukça önem arz eder.

Mont Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Erkek mont seçimi yaparken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Bu sayede kendiniz için doğru montu seçebilirsiniz. Öncelikle elbette montun kumaşına dikkat etmek gerekir. Seçim yaparken ürünün özelliklerine dikkat edin. Sıcak tutan kaliteli ve sizi terletmeyecek bir kumaştan üretilmiş olması önemlidir. Su geçirmeme özelliği olması avantaj sağlayacaktır. Böylece yağışlı ve karşı havalarda kıyafetlerinizin ıslanması gibi sorunlarla karşılaşmasınız. Vücudunuzu tanıyıp vücut tipine göre ve tarzınıza uygun bir seçim yapmalısınız.

Stile ve Vücut Tipine Göre Mont Seçimi

Her stile ve vücut tipine uygun bir erkek mont bulunur. Daha klasik giyiniyorsanız ve özellikle uzun boylu ve zayıfsanız kemerli klasik uzun montlar tarzınızı tamamlayacaktır. Boyunuz kısa ise uzun montlar tercih etmemelisiniz. Bu boyunuzu daha da kesecektir. Spor bir tarzınız varsa şişme veya yünlü montlar, daha maskülen bir tarzınız varsa uzun kabanlar sizin için uygun seçim olacaktır. Daha zayıf gözükmek için dikine çizgili ve siyah, lacivert, haki, kahverengi gibi koyu renkli montlar tercih edebilirsiniz. Olduğunuzdan daha kilolu ve toplu gözükmek içinse şişme montlar doğru tercih olacaktır. Montun rengini de krem, bej, açık mavi tercih edebilirsiniz. Zayıf ve uzun boyluysanız diz hizasında, zayıf ve kısa boyluysanız bel hizasında biten montları tercih etmelisiniz.

Dufy'de Her Tarza Göre Mont Var

​​​​​​Mont diğer giysiler kadar sık değiştirilen bir giysi çeşidi olmadığı için doğru seçim yapmak oldukça önemlidir. Bu konuda Dufy markası size yardımcı olacaktır. Erkek giyim markaları arasında önde gelen isimlerden olan Dufy erkek mont seçiminde de en çok tercih edilen markalardandır. Her stile uygun mont seçeneği bulunan Dufy'de siz de kendinize göre bir mont seçimi yapabilirsiniz. Bu kışı kaliteli bir mont ile konforlu bir şekilde atlatmak istiyorsanız www.dufy.com.tr'ye bir göz atmalısınız.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz