Gaziantepspor satılıyor, şehir neden sessiz?

Gaziantepspor’un yok olmasına ne milletvekilleri, ne de yerel yöneticiler ses çıkarmıyor.

Gaziantepspor satılıyor, şehir neden sessiz?
Sedat Torun
11 Şubat 2019 / 18:55

Gaziantepspor ismiyle, logosuyla tarih oluyor. 50 yıllık arma ve isim hakkı icra yoluyla satışa çıkarılırken, adeta herkes kafasını kuma gömmüş durumda. Gaziantepspor’un yok olmasına ne milletvekilleri, ne de yerel yöneticiler ses çıkarmıyor.

Telgraf,  “Gaziantepspor satılıyor” özel haberi gündeme bomba gibi düştü. Yaşamadığı sıkıntı kalmayan efsane Gaziantepspor’un anılacak bir ismi bile kalmayacak. Çünkü bir işadamı alacaklarına karşılık kulübün ismini ve logosunu icra yoluyla satıyor. İsminin Mehmet Yıldırım olduğu öğrenilen Adanalı işadamının kulübün ismini ve logosunu icra yoluyla satışa çıkarması isyan ettirdi. Takımın bu hale düşmesine yıllarca seyirci kalan bu kentin valisine, milletvekillerine, belediye başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına büyük iş düşüyor.  Ne yapın edin bu satışı durdurun!!!

HERKES NEDEN SESSİZ

Gaziantepspor gibi marka bir kulüp göz göre bu hale düşürüldü. Peki, bu takım bu hale düşerken neden herkes sessiz kaldı? İbrahim Kızıl başkanlığındaki kulübün bu hale düşeceği net bir şekilde görünürken, şehrin ileri gelenleri hep suskun kaldılar. Bu zamana kadar sessiz kalan milletvekillerine, belediye başkanlarına, sivil toplum kuruluşlarına büyük görev düşüyor. Taraftarın amatörde bile sevebileceği bir takım kalabilmesi için bu satışı mutlaka durdurun. Eğer satış durdurulmazsa isim hakkı da çok ucuz bir rakama Adanalı bir iş adamına verilecek. Gaziantepspor’un icra yoluyla satılacağı yönündeki haberimizin ardından taraftarlar da isyan etti. “Yazıklar olsun, bu kentin sahibi yokmuş” şeklinde tepki gösteren taraftarlar, siyasiler başta olmak üzere “Gaziantepspor’un isim hakkını alın” çağrısı yaptı.

Yorumlar (2)

+ Yorum Yaz