Egea, Gazianteplileri yeniden piste çağırıyor!

Fiat Motor Sporları tarafından düzenlenen “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliği 2019 yılında da tam gaz devam ediyor.

Egea, Gazianteplileri yeniden piste çağırıyor!
Telgraf Haber Merkezi
15 Nisan 2019 / 14:01

Geçtiğimiz sene Gazianteplilerin yoğun ilgisi ile karşılaşan etkinlik bu yıl da başlangıcını Antepliler ile yapmaya hazırlanıyor. En Güçlü Müzik Platformu PowerApp’in de sponsorları arasında yer aldığı ve 20 Nisan Cumartesi günü Alleben Göleti Otoparkı’nda düzenlenecek olan etkinliğe; hafta boyunca Fiat Topçuoğlu Otomotiv’e gelerek Egea Ailesi’nden diledikleri bir model ile test sürüşü gerçekleştiren kullanıcılar katılabilecek.

Fiat Motor Sporları’nın başarı ile sürdürdüğü “Egea Seni Piste Çağırıyor” etkinliği, 2019 yılında da hız kesmiyor. 2016 yılından bu yana Türkiye’nin farklı illerinde yaklaşık 2 bin 700 otomobil tutkununu buluşturan etkinlik, bu yıl ilk olarak Gaziantep’te düzenlenecek. En Güçlü Müzik Platformu PowerApp’in de sponsorları arasında yer aldığı ve 20 Nisan Cumartesi günü 09:00’da Alleben Göleti Otoparkı’nda başlayacak aktiviteye Fiat’ın Gaziantep’teki güçlü temsilcisi Topçuoğlu Otomotiv’e gelerek Egea Ailesi’nden diledikleri model ile test sürüşü yapan otomobil tutkunları katılım gösterebilecek. Aktiviteye aktif olarak katılmayıp, yakınlarına eşlik edecek katılımcılar ise geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da Fiat tarafından kurulan aktivite alanında keyifle vakit geçirebilecek ve yarışı izleyebilecekler. 

“En İyi Zaman”a Madalya ve Sertifika!

Egea Seni Piste Çağırıyor etkinliğine, ‘B’ tipi ehliyet sahibi olan ve manuel vites otomobil kullanabilen kadın ve erkek otomobil tutkunları katılabilecek. Katılımcılara Fiat tarafından, günün hangi saatinde parkura gelecekleri ve eğitime katılacakları SMS veya telefonla bildirilecek. Katılımcılar yarış günü, Alleben Göleti Otoparkı’nda isimlerine özel hazırlanan kimlik kartlarını teslim alarak güne başlangıç yapacak. Fiat Motor Sporları Takımı tarafından kendilerine verilecek kasklar ile yarış ruhuna hazırlanacak olan kullanıcılar öncelikle güvenli otomobil kullanımının püf noktalarına dair eğitim alacak.

Teorik eğitimin takibinde Fiat Egea Sedan’ın pist şartlarına özel olarak geliştirilen 1.6 litrelik turbo beslemeli 180 HP'lik versiyonu ile slalom yarışına girecek olan kullanıcılar, araçlarını tanımak için bir ısınma turu atacak. Gerçek bir yarış ruhuna yakın düzenlenecek aktivite sonunda en iyi zamanı yaparak ilk üçe giren katılımcılar podyuma çıkacak, madalya ve sertifikalarını Fiat Motor Sporları Takım Direktörü Koray Kafkas, takımın resmi pilotu Fatih Kara ile Topçuoğlu Otomotiv yetkililerinden alacak.

Egea Piste Çağırıyor etkinliklerinin güncel takvimine https://motorsporlari.fiat.com.tr/ adresli web sitesinden ulaşılabilecek. İlki Gaziantep’te düzenlenecek olan aktivite, Türkiye’nin farklı bölgelerine uğrayarak sürecek.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz