Ekici’nin çağrısı sonuç verdi

Gaziantep’te uyuşturucu kullanımının, özellikle gençler arasında hızla yaygınlaştığına ve kullanım yaşının 10’a kadar indiğine dikkat çekerek bu konuda acilen harekete geçilmesini isteyen CHP’li Akif Ekici’nin bu çağrısı sonuç verdi.

Ekici’nin çağrısı sonuç verdi
Telgraf Haber Merkezi
4 Kasım 2017 / 13:13

Kısa bir süre önce, ülke genelinde ve Gaziantep’te uyuşturucu kullanımının, özellikle gençler arasında hızla yaygınlaştığına ve kullanım yaşının 10’a kadar indiğine dikkat çekerek bu konuda acilen harekete geçilmesini isteyen CHP’li Akif Ekici’nin bu çağrısı sonuç verdi. Ekici’nin bu çağrı sonrası araştırma önergesi, konu hakkında önceden verilmiş diğer önergelerle birleştirilerek kabul edildi ve Meclis’te bir Araştırma Komisyonu kuruldu.

TBMM Genel Kurulu’nun Perşembe günü gerçekleşen oturumunda, uyuşturucu madde kullanımı ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla verilmiş araştırma önergeleri birleştirilerek kabul edildi ve bir Meclis Araştırma Komisyonu kuruldu. Komisyon; 12 üyeden oluşacak, 3 ay görev yapacak ve gerektiğinde Ankara dışında da çalışacak.

Meclis araştırması açılmasına ilişkin önergenin görüşmelerinde hükümet adına söz alan Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, önerge sahibi parti ve vekillere duyarlılık ve hassasiyetleri için teşekkür etti.

EKİCİ’NİN ÖNERGESİ, 24 SAATTE KABUL EDİLDİ

CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, özellikle son günlerde bu konu üzerine önemli çalışmalar yürütüyordu. Ekim ayı ortalarında, uyuşturucu kullanımının hızla yaygınlaştığına, kullanım yaşının 10’ kadar indiğine işaret ederek bu konuda büyük bir mücadele başlatılması için çağrı yapan Ekici, bu konuda hazırladığı araştırma önergesini de 1 Kasım günü TBMM Başkanlığı’na teslim etmişti. Önergenin, Meclis Başkanlığı’na sunulmasının hemen ardından TBMM Genel Kurulu bu konuda verilmiş tüm önergeleri birleştirerek, uyuşturucu madde kullanımı ve alınması gereken tedbirlerin belirlenmesi amacıyla bir komisyon kurulmasına karar verdi.

EKİCİ: “BU BATAKLIK KURUTULSUN, GELECEĞİMİZ KARARMASIN”

Konuya ilişkin bir açıklama yapan CHP’li Ekici, yaptığı çağrılar ve Meclis’e sunduğu araştırma önergesinin hemen ardından bu konuda Meclis’te bir komisyon kurulmasına karar verilmesinin sevindirici olduğunu vurguladı. Bu konuda basın aracılığıyla yaptığı çağrıda ve araştırma önergesinde, uyuşturucu kullanımının son 10 yıllık periyotta ülke genelinde 20 kat, Gaziantep özelinde ise bunun çok daha üzerinde bir artışa işaret ettiğini kaydeden Ekici, “bu tablo, şu ana kadar alınan tedbirlerin sonuç vermediğini kanıtlıyor. Yeni bir mücadele planı hazırlanıp ivedilikle uygulanması gerekiyor. Bu bataklık derhal kurutulsun, geleceğimiz kararmasın” dedi.


Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz