Emniyet Müdürü şehit oldu

Rize Emniyet Müdürlüğü'nde gerçekleşen silahlı saldırıda, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi vuruldu. Verdi tedavi gördüğü hastanede şehit oldu. 

Emniyet Müdürü şehit oldu
Telgraf Haber Merkezi
11 Aralık 2018 / 15:55

Aynı saldırıda Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal da yaralandı.

Rize'nin Derepazarı ilçesinde görevli polis memuru İ.S, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi ile görüşmek üzere İl Emniyet Müdürlüğüne geldi.

Cep telefonu ve silahını güvenlikte bırakarak Verdi'nin makamına giren İ.S, bir süre görüştükten sonra buradan ayrıldı.

3 kişi yaralandı

Cep telefonu ve silahını aldıktan sonra geri dönen İ.S, koşarak girdiği makam odasında, Emniyet Müdürü Altuğ Verdi, Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal'ı silahla vurdu.

Yaralanan Verdi, Polat ve Köksal hastanelere kaldırıldı.

Şüpheli polis memuru yakalandı

Emniyet Müdürü Verdi ile yer değişikliği için görüşmek istediği öğrenilen İ.S, güvenlik güçlerince gözaltına alındı.

Geniş güvenlik önlemi alındı

Olayın ardından çevik kuvvet ve özel harekat ekipleri binaya girdi.

Polis, bina ve çevresinde geniş güvenlik önlemi aldı.

Saldırıda Personel ve Koruma şube müdürlerinin de yaralandığı belirtilirken; Rize'nin Derepazarı ilçesinde trafik polisi olarak görev yaptığı ifade edilen saldırganın da yaralı olduğu da gelen bilgiler arasında. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Verdi'nin hastanede olduğunu belirterek, "Doktorlarımız kurtarmak için gereken çabayı gösteriyor" dedi. Soylu, İçişleri Bakan Yardımcısı ile Emniyet Genel Müdürü'nün Rize'ye gittiğini sözlerine ekledi. 

Rize Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mustafa Bayrak ise sabah saatlerinde Verdi'nin makamında olduğunu belirterek, "Bir FETÖ’cüyü daha aldıklarını söylemişti. Bununla alakalı olup olmadığını bilmiyoruz" ifadelerini kullandı. AA muhabiri ise saldırgan polisin Emniyet Müdürü ile bir 'tayin meselesini' konuştuğunu, ardından odadan çıkarak Özel Kalem'e bıraktığı silahını alıp ateş etmeye başladığını aktardı. 

Saldırıda Verdi'nin yanı sıra, iki polis de yaralandı. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin de polis olduğu iddia edildi.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz