En güzel makam aracı

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Engelli Daire Başkanı Yusuf Çelebi, Türkiye’de bir ilke imza attı. Görme engelli başkan makam aracı olarak çift kişilik bisiklet kullanıyor.

En güzel makam aracı
Okan Çelik
8 Ağustos 2018 / 21:36

Engelli Daire Başkanlığı çalışanı Eyyüp Yıldız ile birlikte tüm etkinliklerine çift kişilik bisiklet ile giden Çelebi, görenlerin de şaşkın bakışlarına maruz kalıyor. Farkındalık oluşturmak adına böylesine bir yol seçen başkan ve çalışanı hem spor yapıyor, hem de tasarruf sağlıyor. Makam şoförü ve yakıt masrafı derdinden de kurtulan Çelebi, kentin trafik yoğunluğundan da kurtulmuş oluyor. Yeni yapılan bisiklet yolları ile zamandan da tasarruf eden Çelebi, gittiği ziyaretlerde de ilgi odağı olmayı başarıyor. Çift kişilik makam bisikletini gören vatandaşlar da adeta başkana imreniyor. İlk sordukları soru ise, “Bu bisikleti nereden aldınız?”

Evden işine, kurum ziyaretlerine, etkinliklere hep çift kişilik makam bisikleti ile giden Çelebi, başkanlığını yaptığı engelliler için de farkındalık oluşturmayı başarıyor. Görme engelli olmasına rağmen bisiklete binerek adeta, gençleri de teşvik eden Çelebi, belediye bütçesine de katkı sağlıyor. Başkan ve bisikletini görenler ise “Keşke herkes böyle bisikletlere binebilse de hem ekonomik, hem de zamandan kazanımlarımız olsa. Başkanı takdir ediyoruz. Böylesine bir fikri düşünüp hayata geçirmek çok önemli. Umarım herkese örnek olur” ifadelerini kullandılar.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz