Esnaf koruyacak

Yeşilay Gaziantep Şubesi, ‘Yeşilay Elçileri Projesi’ni Gaziantep’te hayata geçirdi. 30 mahallede 300 esnafı gönüllü elçi yapacak olan Yeşilay, gençleri ve çocukları, kötü alışkanlıklardan esnafla koruyacak.

Esnaf koruyacak
Telgraf Haber Merkezi
16 Ağustos 2019 / 12:02

Gaziantep'te Yeşilay tarafından Yeşilay Elçileri Projesi uygulanmaya başlandı. Yeşilay, gençleri ve çocukları kötü alışkanlıklardan korumak için harekete geçen Yeşilay Gaziantep Şubesi harekete geçti. 30 mahallede 300 esnafı Yeşilay Elçisi yapmayı hedefliyor. Proje, çocuk ve gençlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları esnafın madde bağımlılığı hakkında bilgilendirilmesi, farkındalıklarının arttırılması, sokak ve caddelerde risk düzeyi yüksek, sosyal uyum sorunu olan çocuk ve gençlere nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda iletişim eğitimi verilerek, yereldeki mücadele bilincinin arttırılmasını içeriyor.

Yeşilay Gaziantep Şubesi’nden yapılan açıklamada, “İnsan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek ve bilimsel metotlar kullanarak tütün, alkol, uyuşturucu madde, teknoloji, kumar vb. bağımlılıklarla mücadele eden; önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Bu çerçevede bağımlılıklarla mücadele alanında etkin projeler geliştiren ve bu projeleri sahada başarılı bir şekilde uygulayan Yeşilay,   ‘Yeşilay Elçileri Projesi’ni bu yıl Gaziantep’te uygulamaya başladı” denildi.

Yeşilay elçileri projesinin, çocuk ve gençlerin yoğun olarak alışveriş yaptıkları esnafları madde bağımlılığı hakkında bilgilendirmek, farkındalıklarını artırmak, sokak ve caddelerinde risk düzeyi yüksek sosyal uyum sorunu olan çocuk ve gençlere nasıl yaklaşılması gerektiği konusunda iletişim eğitimi verilerek yereldeki mücadele bilincini artırmak şeklinde tanımlanmak olduğu bildirildi.  Yeşilay Elçileri de bu amaçla kendi mahallelerinde gönüllü olan esnafı elçi yapacak.

Yorumlar (0)

+ Yorum Yaz